25. ročník o Putovní pohár města Janské Lázně

Ve dnech 18.-19.9.2020 (pátek-sobota) proběhl mezinárodní turnaj družstev, již 25. ročník o Putovní pohár města Janské Lázně. Nutno podotknout, že i v této nelehké době se turnaje zúčastnila zahraniční družstva z Polska a z Německa. V Janských Lázních se sjelo celkem 14 tříčlenných družstev – 9 z České republiky, 2 z Německa a 3 z Polska. O pořádání turnaje se od jeho počátku každoročním neutuchajícím úsilím zasluhuje především jeho hlavní organizátor Petr Bureš.

Soutěž započala pátečními večerními souboji – turnaj se odehrál v prostorech podzemního podlaží hotelu Omnia. V sobotu v 8:30 se k oficiálnímu nástupu sešla všechno zúčastněná družstva. Hráči nastoupili s molitanovými červenými nosy, které symbolizovaly poděkování nadaci Kontu Bariéry, která dlouhá léta sponzoruje (letos již 14. rok) dlouhodobou soutěž družstev tělesně postižených stolních tenistů, tzv. Ligu bez Bariér. Navíc v aktuálním složitém „podnebí“, kdy nikdo neví, co bude zítra, byl Nos Konta Bariéry (podle motta: „pomáhej s humorem“), více než na místě.

Do finálových, respektive semifinálových klání se probojovala 3 česká družstva a 1 zahraniční (polské) družstvo. V prvním semifinále přemohlo domácí družstvo (SK Janské Lázně „A“) tým z Kolína (TJ Labe Kolín „A“) poměrem 4:2 na zápasy. Ve druhém utkání změřily síly polský START Wroclaw a TJ Jičín. Jičín, jakožto jeden z hlavních favoritů turnaje, zdolal polské soupeře poměrem 4:3 na zápasy a mohl tak slavit postup do finále turnaje, kde se utkal s Janskými Lázněmi. Bohužel pro Jičín do finále nemohl kvůli zranění nastoupit jeden z jejich klíčových hráčů, bývalý reprezentant Miroslav Cinibulk. Ve finále se oslabení Jičína podepsalo, když podlehl Janským Lázním 1:4 na zápasy.

Titul jubilejního 25. ročníku o Putovní pohár města Janské Lázně, tedy slavili domácí hráči z Janských Lázní ve složení: Daniel Horut, David Půlpán a Miroslav Brožek. Janské Lázně v turnaji zvítězily po dlouhých 19 letech. Pro srovnání, družstvo Jičína dokázalo za 25 let konání turnaje zvítězit až neuvěřitelně krát, a sice desetkrát.

David Půlpán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *