Britské týmy ovládly Rugbymanii, ty české čeká ligová soutěž

Jednadvacátá Rugbymanie skončila a od 14. do 16. listopadu bylo na Hagiboru i v multifunkční hale Jedenáctka k vidění to nejlepší světové ragby! Na turnaji organizovaném ČSTPS a Českým ragbyovým svazem vozíčkářů se ve dvou divizích utkalo 16 týmů a nejúspěšnějšími hráči byli Britové. V První (elitní) divizi , kde hrál i jediný český celek v turnaji Prague Robots, zvítězili po napínavém finálovém souboji s francouzskými Blue Link Team hráči West Coast WRC-Crash. O obsazení rozhodujícího utkání letošní Rugbymanie mohly napovědět už výsledky ze základních skupin divize. Pozdější vítězové turnaje neponechali nic náhodě, skupinou B projeli jako nůž máslem a bez ztráty bodu z prvního místa postupovali do vyřazovací části. I druhý finalista předvedl bezchybnou jízdu základní skupinou, přičemž rozdíl ve skóre se soupeři byl ještě výraznější.

První 2 týmy z každé skupiny se pak křížem utkaly o finále, ostatní celky bojovaly o umístění. Pikantní britské derby poslalo druhý tým z Ostrovů Leicester Tigers WRC do později vítězného boje o bronz proti mixovému týmu Red Lions. Britové tak vezou z První divize Rugbymanie zlato i bronz. Čeští Prague Robots byli po výhře nad Švýcarskem ve skupině A čtvrtí. Nestačili na tým Ruska v poměru 43:48 a na závěr turnaje neúspěšně vyzvali nizozemský Tweedertien v boji o sedmou příčku. Ve vysoké konkurenci První ligy tak berou osmé místo.

V Druhé lize se utkalo 6 týmů ve dvou skupinách po třech. Třetí týmy z obou skupin sehrály utkání o celkové páté místo. I zde do pořadí výrazně zasáhli Britové, když nakonec ve finále porazili Four Kings Warsaw 53:39 a vezou domů do Londýna „druholigové“ zlato.

Ačkoliv bylo české zastoupení na turnaji menší než bývalo v minulých ročnících zvykem, český fanoušek ragby vozíčkářů rozhodně nepřijde zkrátka! Už tuto sobotu 30. listopadu se ragby do haly na Hagibor vrátí, protože Česká národní liga ragby vozíčkářů 2019 finišuje! Máme se na co těšit, obhájí Sitting Eagles titul?