Trojité finále s bramborovým koncem

18. 5. 2021 | úterý | 3. den

Dominika Míčková nastoupila na svou doplňkovou trať 150m polohově. Poslední kraulový úsek dal Domče hodně zabrat. Znakový úsek byl pěkně rozjetý, i první pětadvacítka prsového úseku kvalitně ujetá, ale v závěru chyběly síly. Vladimír Hlaváč (český svaz mentálně postižených sportovců) otevřel třetí závodní dopoledne disciplínu 100m prsa. Zaplavaný čas 1:17,27 je odpovídající současným tréninkovým podmínkám v době „covidových“ omezení.

Vendula Dušková na 100m prsa postoupila časem 1:47,79 z druhého místa do večerního finále. Všechny soupeřky zdrtila druhou padesátkou a zvláště pak vynikajícím finišem. Ve finále zvládla čas vylepšit na 1:44,60, což je velmi hodnotný výkon, v závěru jí ale chyběla kapka štěstí. Pouhých 5 setin jí dělilo od třetího místa. Na dohmatu jsme ji viděli jako třetí, ale tabule hlásila bohužel něco jiného. Po prvním zaskočení z výsledku přišla nakonec ale stejně radost a spokojenost jak Vendy, tak trenérů z vynikajícího času.

Jonáš Kešnar na 100m motýlek na sekundu vyrovnal svůj osobní rekord z roku 2019 a je potřeba zapracovat na detailech. 

Petr Frýba rozjel 100m motýl rozvážně v klidném tempu, točil za 35,7 a dohmátl v osobním rekordu 1:18,15 a o 24 setin vylepšil svůj čas z roku 2019. S ohledem na omezenou „covidovou“ přípravu předvedl kvalitní výkon.

Miroslav Smrčka (Český svaz zrakově postižených sportovců) se kvalifikoval časem 1:30,50 do finále také na 100m prsa. Prsová trať je Mírova doplňková disciplína, výsledný čas byl pomalejší než v ranní rozplavbě, skončil na 8. místě. Všechna čest.

Zato David Kratochvíl s časem 1:27,78 ve stejné disciplíně exceloval. Tímto slovem by se dal zhodnotit jeho výkon. Bez bázně, odvážně a s radostí závodit, vylepšil dopolední osobák o cca 4 vteřiny a splnil limit B (MET) na paralympiádu. Byla to radost.

Gratulace posíláme i slovenskému týmu, Tatiana Blattnerova získala stříbro v disciplíně 100m prsa.

Napsat komentář