Čeští para lukostřelci se vrátili z Mistrovství světa z Dubaje s třemi bronzovými medailemi

Od 19. do 27. února se konalo Mistrovství světa v para lukostřelbě. Tereza Brandtlová a Tomáš Vrzal se na něj připravovali na tréninkových kempech pořádaném Českým Para Sportem.

“Není to jednoduché, když tak důležitý závod se koná v zimě. S Tomášem se ještě předělávalo dost technických částí, takže je neuvěřitelné, jak na sobě za 3 měsíce zapracoval. Neboť měl možnost trénovat pouze ve sklepě, vytvořili jsme podle toho optimální tréninkový plán,” vysvětluje trenérka Lída Fikarová.

Vrzal své první Mistrovství světa nepodcenil. ”Bylo to těžké, v kvalifikační části se musel srovnávat se závodem v ne úplně adekvátních podmínkách. Bodový výsledek ho neuspokojil, zato v eliminační části ukázal svoji bojovnost, poradil si s tureckým Erdoganem Aygenem, korejským Whang Sung Ki a zastavil ho až Jonathon Milne, kde souboj byl až do poslední sady vyrovnán. Bohužel v konečné sadě udolal australský lukostřelec Tomáše o 3 body. Je to velký úspěch, jelikož 9. místo na Mistrovství světa v jeho kategorii (kladkový luk open) nezažila česká para lukostřelba za posledních 8 let.”

Tereza Brandtlová v kvalifikační části obsadila 2. místo, ve vyřazovací konečné 5. místo:” Tereza dlouho vedla v kvalifikaci, poprvé se na mezinárodním závodě dostala přes hranici 600 bodů. V eliminaci se nedokázala dostat přes korejskou soupeřku a obsadila 5. místo.  Chuť si spravila v týmové části s Davidem Drahonínským, kde vybojovali bronzovou medaili. Pro oba to byla první bronzová medaile v této kategorii (W1 kladkový luk) z Mistrovství světa.”

David Drahonínský potvrdil svou výkonnost a rozšířil sbírku medailí v individuální a týmové části s kolegou Karlem Davídkem o další 2 bronzy.

Foto: David Šnajder