Costa Brava Spanish Open 2019

Bronzové družstvo Půlpán-Hnízdo-Carvalho!

Od 20. do 22. března bojovali na Platja d’Aro stolní tenisté David Půlpán a Petr Hnízdo. A společně vyválčili bronz ze soutěže družstev! Ještě předtím je ale oba čekala soutěž jednotlivců. V klasifikační třídě 9 se Spanish Open 2019 účastnilo celkem 11 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin po čtyřech hráčích a jedné tříčlenné skupiny. Do čtvrtfinále postupovali vždy první 2 hráči ze skupiny s tím, že dva nejlepší postupující šli přímo do semifinále.

David Půlpán sehrál hned první zápas ve skupině s budoucím vítězem turnaje. Španěl Juan Baptista Perez Gonzalez sice ve druhém setu zaváhal, ale výhru si nenechal vzít a českého reprezentanta přehrál v poměru 1:3. Proti japonskému hráči Hayumovi Abe v dalším zápase to s českým hráčem vypadalo hodně zle, když první dva sety prohrál shodně 8:11. Pravděpodobnosti navzdory dokázal Půlpán nepříznivý vývoj utkání otočit a zvítězil 3:2. Právě výhra nad Japoncem byla nakonec zásadní vzhledem k vývoji skupiny, protože zápas s Tonniem Heijnenem byl nad síly českého borce, i když dokázal uhrát 2 sety. Vznikla tak raritní situace, kdy měli 3 hráči shodné skóre na body i sety ve vzájemné tabulce. O tom, že David Půlpán spolu se suverénním Španělem půjde v soutěži jednotlivců do vyřazovacích bojů, rozhodl až poměr vyhraných míčků!

Ve čtvrtfinále narazil Půlpán na dalšího Japonce, Koyu Iwabuchiho, se kterým prohrál jednoznačně 0:3 a individuální soutěž pro něj skončila. Druhý český hráč Petr Hnízdo narazil v klasifikační třídě 6 postupně na Američana Seidenfelda, Španěla Rodrigueze a Brita Perryho. S Rodriguezem uhrál Hnízdo set a po třech prohrách se v soutěži jednotlivců nedostal ze skupiny. Individuální neúspěchy si ale Češi vynahradili v soutěži družstev. Spojili síly s brazilským hráčem Lucasem Carvalhem a v systému každý s každým si po dvou výhrách a dvou prohrách ze Španělska odvážejí bronz. Nutno dodat, že pro Petra Hnízda byla soutěž družstev poměrně těžká, protože nehrál proti hráčům své klasifikační třídy. Děkujeme oběma za skvělou reprezentaci a přejeme hodně zdaru do dalších turnajů!

Foto: Petr Hnízdo

Napsat komentář