Dutch para open – Stadskanaal | 1. – 3. 11. 2019

Vozíčkáři: V pátek ráno nastoupili naši hráči ke svým prvním zápasům. Ve skupině TT2 nás reprezentovali Jiří Suchánek a Martin Zvolánek a ve skupině TT3 pak Petr Svatoš.

Jiří potvrdil roli favorita ve skupině a postupně porazil Ikera Sastreho ze Španělska, Juliana Michauda z Francie a domácího Christiana Sterengorga. Tyto výsledky mu zaručily postup z prvního místa do vyřazovacích fází. Bohužel ve vyrovnaném zápase nestačil na italského hráče Federica Crosaru a turnaj pro něj skončil mezi nejlepšími šesti. Lépe si nevedl ani druhý český zástupce v této kategorii. Nejdříve prohrál s pozdějším přemožitelem Jiřího Federicem Crosarou a poté i s nasazenou jedničkou Francouzem Stephanem Molliensem. Slabou náplastí byla výhra proti hráči z Řecka Stefanosovi Verykokosovi a bohužel nepostoupil ze základní skupiny.

Ve skupině TT3 odehrál Petr pouze dva zápasy v základní skupině. První proti Němci Brüchlemu, který bez šance prohrál a poté velmi vyrovnaný zápas proti jordánskému hráči Abu Jame Osamovi. Jeho cesta skončila taktéž ve skupině.

Jiří Suchánek (CZE) – Iker Sastre (ESP)

3:1 (-6,4,4,12)

Jiří Suchánek (CZE) – Julian Michaud (FRA)

3:1 (7,4,-8,9)

Jiří Suchánek (CZE) – Christian Sterenborg (NED)

3:0 (7,7,2)

Jiří Suchánek (CZE) – Federico Crosara (ITA)

2:3 (5,6,-7,-5,-10)

Martin Zvolánek (CZE) – Federico Crosara (ITA)

0:3 (-9,-10,-6)

Martin Zvolánek (CZE) – Stephane Molliens (FRA)

0:3 (-7,-11,-4)

Martin Zvolánek (CZE) – Stefanos Verykokos (GRE)

3:0 (5,2,2)

Ve skupině TT3 odehrál Petr pouze dva zápasy v základní skupině. První proti Němci Brüchlemu, který bez šance prohrál a poté velmi vyrovnaný zápas proti jordánskému hráči Abu Jame Osamovi. Jeho cesta skončila taktéž ve skupině.

Petr Svatoš (CZE) – Thomas Brüchle (GER)

0:3 (-1,-1,-5)

Petr Svatoš (CZE) – Abu Jame Osama (JOR)

2:3 (-8,-9, 7,6,-6)

Soutěž družstev byla naopak pro naše barvy mnohem radostnější. V kategorii TT2 si naši zástupci postupně poradili s družstvem ze Španělska, poté se smíšeným italsko-ruským družstvem stejně jako s dalším řecko-holandským mixem. Nestačili pouze na družstvo z Francie. Za toto vystoupení si nakonec vysloužili vynikající stříbrné medaile.

Suchánek, Zvolánek (CZE) – Sastre, Toledo (ESP)

2:0

Suchánek, Zvolánek (CZE) – Crosara (ITA), Riazantcev (RUS)

2:1

Suchánek, Zvolánek (CZE) – Verykokos (GRE), Sterenborg (NED)

2:0

Suchánek, Zvolánek (CZE) – Molliens, Michaud (FRA)

0:2

Ve skupině TT3 hrál Petr s Italem Matteem Orsim. Ve čtyřčlenné skupině odehráli tři zápasy a postupně porazili všechny své soupeře. Nejdřív Kazažskou dvojici, poté i favorizované Korejce a jako poslední švédsko-řeckou dvojici. Postoupili tedy z prvního místa. Ve čtvrtfinále narazili na španělskou dvojici, kterou dokázali opět porazit a zajistili si minimálně bronzové medaile. Bohužel v semifinále narazili na čínský tým a po prohře na ně zbylo třetí místo a bronzová medaile.

Svatoš (CZE), Orsi (ITA) – Kaziyev, Koniyev (KAZ)

2:0

Svatoš (CZE), Orsi (ITA) – Kim, Kim (KOR)

2:1

Svatoš (CZE), Orsi (ITA) – Norgren (SWE), Ghikas (GRE)

2:0

Svatoš (CZE), Orsi (ITA) – Rodriguez, Rodriguez (ESP)

2:1

Svatoš (CZE), Orsi (ITA) – Feng, Zhai (CHN)

0:2

Petr Svatoš

Stojící:

Co se týče našich stojících hráčů; Vít Špalek (8), David Půlpán (9) a Jan Michal (10), tak v soutěži jednotlivců všichni 3 bohužel nepostoupili ze základních skupin a do vyřazovacích bojů o medaile tak nezasáhli. Jediný, komu se podařilo probojovat ze skupiny byl Petr Hnízdo (6), následně však v boji o medaili podlehl Britovi Paulovi Arifovi Karabardakovi (WR 8) 0:3 na sety. Petr měl 3člennou skupinu, Vítek, David a Honza měli 4členné skupiny. Davidovi, Vítkovi a Honzovi se podařilo vyhrát ve skupinách po jednom zápase.

Petr Hnízdo (CZE) – Peter Rosenmeier (DEN)

0:3 (-8,-4,-4)

Petr Hnízdo (CZE) – Ibrahim Hamadtou (EGY)

3:0 (w/o)

Petr Hnízdo (CZE) – Paul Arif Karabardak (GBR)

0:3 (-5,-10,-3)

Vít Špalek (CZE) – Emil Andersson (SWE)

0:3 (-3,-5,-6)

Vít Špalek (CZE) – Leonardo Aritonang (INA)

1:3 (-4,-4,9,-7)

Vít Špalek (CZE) – Paul van der Oord (NOR)

3:0 (4,6,4)

David Půlpán (CZE) – Iurii Nozdrunov (RUS)

0:3 (-6,-5,-6)

David Půlpán (CZE) – Esa Miettinen (FIN)

0:3 (-5,-3,-4)

David Půlpán (CZE) – Israel Groenevel Bartelink (NED)

3:0 (,5,5,10)

Jan Michal (CZE) – David Jacobs (INA)

0:3 (-3,-3,-1)

Jan Michal (CZE) – Pavel Lukyanov (RUS)

0:3 (-2,-6,-4)

Jan Michal (CZE) – Kuanysh Sabdenov (KAZ)

3:2 (9,5,-5,-9,6)

V soutěži družstev ve skupině postižení 6, nastoupil Petr společně s českým spoluhráčem Kristiánem Jelínkem. Ve 4členné základní skupině dokázali zvítězit nad domácím párem z Holandska 2:0 na zápasy, nicméně v dalších bojích podlehli ruské dvojici 0:2 a smíšenému rusko-německému páru 0:2.

Ve skupině 8 do bojů zasáhl Vítek společně se svým spoluhráčem z Austrálie Nathanem Pellissierem. Naneštěstí se klukům nepodařilo vybojovat postup ze 4členné skupiny, když v souboji o postup prohráli s holandským párem 1:2 na zápasy – po prohře 0:3 v úvodní čtyřhře to vypadalo na velký obrat, když Nathan porazil 3:2 na sety Roye Van Der Burga, nicméně Vítek (avšak po skvělém výkonu) podlehl Johannesovi Adrianusovi Van Amerongenovi 1:3 na sety.

Ve skupině 10 nastoupil David Půlpán s Janem Michalem. Ve 3členné skupině neměli moc šancí na postup a s turnajem se rozloučili po prohrách se soupeři z Japonska a Indonésie 0:2 na zápasy.

Odkaz na kompletní výsledky jednotlivců: http://www.ipttc.org/upload/results/files/PTT_DUTCH_OPEN_Singles_FINAL_results.pdf

Odkaz na kompletní výsledky družstev: http://www.ipttc.org/upload/results/files/PTT_DUTCH_OPEN_Teams_final_results.pdf

Autor: David Půlpán

Napsat komentář