IDM Berlin 2021 – čtvrtý závodní den – 20. 6. 2021

V neděli byly na programu znakové stovky, dvoustovky polohovky, motýlková padesátka a prsová dvoustovka.100m znak –

Dominika Míčková (S4) – zaplavala čas na úrovni osobáku 2:29,75. Stovka není Domči tradiční disciplína, ale poprala se s ní, jak nejlépe v danou chvíli dovedla.

Nicole Habermannová (S8) – předvedla výkon odpovídají aktuální přípravě a dohmátla v čase 1:43,64.

David Kratochvíl (S11) – dohmátl v čase 1:18,31 a zajistil si postup do večerního finále. Petr Frýba (S8) – s výkonem spokojený nebyl. Start a obrátky úplně nevyšly a dohmátl v čase 1:21,65 – umí to lépe.

200m polohový závod – Agáta Koupilová (SM6) – náročná a dlouhá trať Agi zvládla i přes velká omezení způsobená zhoršeným zdravotním stavem. Závod dokončila v čase 4:57,33.

Vendula Dušková (SM8) – zaplavala v osobním rekordu. Dvoustovka byla plavána ve vysokém nasazením od startu až do cíle. Vynikající výkon a nový osobní rekord 3:07,33.

Vít Šašek (SM6) – zaplaval čas 4:36,28. V době zavřených bazénů Šáša trochu ztratil tréninkovou a závodní motivaci, tak mu přejeme, ať jí co nejdříve získá zpět.

Tadeáš Strašík (SM10) – se svou dvoustovkou spokojen nebyl, jak sám řekl na prsa přišel „error“. Tades zaplaval čas 2:29,90.

50m motýlek – Petr Andrýsek (S5) – před startem měl obavy, jak dlouho vydrží přenášet ruce hladinou dle pravidel, ale ke svému i našemu překvapení plaval pěknou motýlkovou technikou až téměř do konce tratě. Posledních pár záběrů už bolelo, ale Pítrs i my hodnotíme tento výkon i čas 1:02,17 pozitivně.

Arnošt Petráček (S4) – poslední Arnyho disciplína v Berlíně, časem 43,98 postoupil do odpoledního finále ze 4. místa.

David Kratochvíl (S11) – Davidova poslední disciplína a možnost dalšího postupu do finále. Postup do finále se zdařil časem 34,44.

Poslední disciplínou dopoledního programu byla prsová dvoustovka, kde se představil Tadeáš Strašík (SB9) – tuto neparalympijskou disciplínu ještě nikdy neplaval. Zaplaval čas 2:49,26. Před startem si stanovil cíl po 2:50 a ten splnil. Svůj výkon hodnotil tak, že dvoustovka už je příliš dlouhá a je rád, že paralympijská je „pouze“ prsová stovka.

Finále 100m znak – David Kratochvíl (S11) – 100 Znak, zařazen do finále C, kde zaplaval čas 1:16,90. Doplaval si pro další stříbrnou medaili v kategorii juniorů. Jeho berlínské vystoupení bylo nabité disciplínami i úspěchy. Mladý talentovaný plavec o sobě dává čím dál víc vědět a máme se na co těšit.50m motýlek – David Kratochvíl (S11) – finálový start na motýlové padesátce byl jeho posledním startem. Dopolední čas vylepšil více než o půl vteřiny, zaplaval další osobák a obsadil krásné čtvrté místo v kategorii juniorů.

Arnošt Petráček (S4) – po dopoledním unaveném a nepříliš povedeném startu zaplaval odpoledne kvalitní čas 42,05 (926b.) a získal bronzovou medaili v kategorii open. Na závodech byla velká světová konkurence, Arny to neměl lehké, ale potvrdil, že pořád patří do světové špičky.Intenzivní program paralympijských a neparalympijských disciplín ve čtyřech závodních dnech byl sám o sobě náročný. K tomu se přidalo každodenní testování a čekání na výsledek před vstupem do bazénu. Takže se pořadatelé nevyhnuli nutným časovým posunům, což zase narušilo celodenní naplánovaný program.

Počasí všem přálo až moc a horko na bazéně ve spojení s respirátory není zrovna ideální ani pro plavce ani pro realizační tým.

Děkujeme všem členům výpravy za vzornou reprezentaci a předvedené výkony!