IDM Berlin 2021 – příjezd a první závodní den 17. 6. 2021

Poslední závod WPS před Tokiem

Po vynikajících výkonech na květnovém mistrovství Evropy se 11 reprezentantů (10 Český PARA sport – ČPS a 1 Český svaz mentálně postižených sportovců – ČSMPS) účastní dalšího kola závodů světové série World Para Swimming v Berlíně od 17. do 20. června 2021. Jedná se o poslední takový závod před paralympiádou v Tokiu. Na závodech se představí takřka 400 plavců ze 48 zemí. Ženskou část výpravy tvoří Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY, Slavia VŠ Plzeň), Nicole Habermannová (SK KONTAT KARLOVY VARY), Dominika Míčková a Agáta Koupilová (obě SK KONTAKT BRNO). Muže reprezentují Arnošt Petráček, Petr Andrýsek, Vít Šašek (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA – PPP), Tadeáš Strašík (PPP, Ústecká akademie plaveckých sportů), David Kratochvíl (PK Tachov), Petr Frýba (PPP, TJ Delfín Náchod) a Vladimír Hlaváč (ČSMPS). Závody kvůli termínové kolizi s maturitou musel  vynechat jindřichohradecký Jonáš Kešnar. 

Realizační tým odjel ve složení Alžběta Řehořková, Štěpánka Řehořková, Jan Janoušek, Jiří Kratochvíl, Stanislava Kratochvílová, Alexandra Müller a Radka Kučírková.

První závodní den zahájí disciplínou 200m volný způsob David Kratochvíl a Agáta Koupilová, na motýlkové stovce se představí David Kratochvíl a Petr Frýba, na prsařské stovce startuje Vít Šašek, Petr Andrýsek, Vladimír Hlaváč, Tadeáš Strašík, Agáta Koupilová, Nicole Habermannová a Vendula Dušková, dopolední blok uzavře na 200m znak David Kratochvíl.

Živé přenosy budou vysílány na webu Sport DE TV. Startovní listina a výsledky jsou k dispozici na oficiálních stránkách závodu a sledovat zprávy ze závodu lze sledovat i na našem FB.