IWAS World Games v Thajsku zrušeny

Federace IWAS (International Wheelchair and Amputee Sports Federation) oznámila konečné zrušení Světových her v Thajsku. Ty se měly původně konat v únoru letošního roku, ale kvůli celosvětovým omezením vzhledem k pandemii koronaviru byl přeloženy na březen a posléze až na prosinec. Ve městě Nakhon Ratchasima, asi 200 kilometrů od Bangkokské metropole, se nakonec hry v roce 2020 neuskuteční.

„Velmi jsme se snažili zajistit konání Her, aby měli sportovci i týmy pozitivní konec roku, ale celosvětové cestovní restrikce a karanténní opatření by i s ohledem na finanční zátěž jednotlivých členů federace způsobily příliš velké komplikace,“ komentoval rozhodnutí prezident IWAS Rudi Van Den Abbeelepete, „diskutujeme s organizátory o možnosti pořádání Her v budoucnu, možná už v roce 2023,“ uzavřel.

Někteří sportovci se ale do Thajska přeci jen pravděpodobně podívají dříve. Na duben příštího roku tam bylo přeloženo šermířské mistrovství Asie, které mělo být původně součástí zrušených Her. Šampionát poslouží i jako kvalifikační turnaj pro LPH v Tokiu.

IWAS se zatím poohlíží po budoucích Světových hrách juniorů a také po premiéře Guttmannských her. Ty se budou soustředit na soutěže v neparalympijských sportech.

Více na https://iwasf.com/news/iwas-cancels-2020-world-games/

Napsat komentář