Jan Holub na MS v plavání VIRTUS

Plavec sportovního klubu SK KONTAKT Brno Jan Holub odletěl společně s trenérem Janem Sommerem v pátek 10. 12. na plavecké Mistrovství světa sportovců s intelektovým znevýhodněním, které pořádala ve Francii mezinárodní federace VIRTUS.


Jan Holub spadá do skupiny II-3, tedy do skupiny autistů. Vzhledem k současné covidové situaci se sešlo plavců ze stejné kategorie o mnoho méně, než se očekávalo. Pořadatelé tedy došli k rozhodnutí, že každý, kdo se umístí na medailové pozici a zaplave čas do MQS (limit na MS), splnil kritéria a dostane medailové ocenění. Honzovi se podařilo vyplavat hned 11 limitů, což je naprosto skvělý výsledek.


Daleko důležitější jsou ale v tomto případě časy, které Honza předvedl. Podvedlo se mu hned několik osobních rekordů, čímž dokázal, že si své místo na MS právem zaslouží a že patří ve své třídě mezi českou i světovou plaveckou špičku.


Jan Holub je prvním autistou v České republice, který se dostal na takto prestižní plaveckou soutěž a my mu moc gratulujeme nejen k medailím, které včera přivezl domů, ale hlavně k vynikajícím časům. Jen tak dál.