Karlovarští plavci v srpnu nezaháleli

Hned dvě soustředění měli během srpnové přípravy na novou sezonu v programu plavci SK KONTAKT KARLOVY VARY. Pro nejmladší plavce, úplné začátečníky, ale i plavce matadory trénující převážně na kompenzačně rehabilitační a kondiční úrovni, byl připraven Lázeňský dům Orlík a šestnácti metrový bazén v Lázních Kynžvart. Právě v něm absolvovala takřka dvacítka plavců od 8. do 14. srpna 2 tréninky denně doplněné o cvičení na suchu, protahování a posilování. Nemohly chybět ani výlety a vycházky po okolí lázeňského areálu.

„Poděkování za uskutečnění této akce směřuje do Léčebných lázní Lázně Kynžvart, jmenovitě MUDr. Daně Šaškové a paní Ivě Čeřovské. Dále všem pracovníkům lázeňského domu Orlík, kteří se o nás celý týden pečlivě starali. Ochotným plavčíkům, kteří na nás dohlíželi jak ve vodě, tak na suchu. Velké díky putuje za našimi dobrovolníky, instruktory, trenéry, rodiči a hlavně za našimi malými i velkými plavci, kteří na sobě celý týden makali a v závěrečné zkoušce v krasoplavání obstáli všichni výtečně,“ komentují karlovarští na svém Facebooku celou akci.

Do Kynžvartu se západočeští plavci vrátili po více než deseti letech a navázali tak na tradici jarních a podzimních soustředění pro mládež, která se v Lázních Kynžvart v minulosti pravidelně konala. Po týdenním volnu pak trenérský tým SK KKV navázal sportovním soustředěním v Chomutově, kde tvrdě trénovalo 15 plavců od 22. do 28. srpna. stejně jako na mládežnickém soustředění, i na severu Čech hrála velkou roli vedle dvoufázového tréninku ve vodě suchá příprava. Posilovna a protahování byly nedílnou součástí denního harmonogramu. Na chomutovském soustředění nechyběla ani paralympionička a několikanásobná medailistka z ME 2018 i MS 2017 Vendula Dušková společně s dalšími reprezentanty Nicole Habermannovou a Petrem Andrýskem (PARA PLAVÁNÍ PRAHA).

Děkujeme za svědomitou letní přípravu a budeme všem plavcům fandit na podzimních závodech Česko-slovenského poháru. Ten první, tedy POHÁREK, čeká nejen karlovarské plavce 26. září v Sokolově!

Foto: SK KONTAKT KARLOVY VARY

Napsat komentář