MČR jednotlivců TT 6 – TT 10 + TOP výběr TT 11

Ve dnech 17.–19. 9. 2021 proběhlo již 56. MČR jednotlivců mužů a žen v PARA stolním tenisu ČPS v kategoriích TT 6 – TT 10 + TOP výběr TT 11. Turnaj se odehrál ve Vlašimi. Celkem změřilo síly 41 hráčů a 3 hráčky – vzhledem k nízkému počtu bohužel musely hrát ženy společně s muži. Celá akce byla uspořádána pod taktovkou TJ LABE Kolín a ČPS.

Soutěž započala pátečními souboji v jednotlivých třídách podle postižení. Ve sloučené třídě TT 6 – TT 7 vybojoval vítězství staro-nový reprezentant Jaromír Němec (TJ ZPS Čechie Hradec Králové). V TT 8 se poprvé v kariéře mohl z titulu radovat mladý reprezentant 18letý Vít Špalek (SK Janské Lázně), který tak potvrdil, že je našim velkým příslibem do budoucna. V TT 9 titul mistra republiky vybojoval David Půlpán (SK Janské Lázně). V TT 10 zvítězil Tibor Chmela (TJ ZPS Sokol Lhůta). A v neposlední řadě ve třídě TT 11 výhru doslova vydřel Lukáš Schauer.

Kategorii žen bez rozdílu postižení vyhrála Denisa Macurová (TT 11).

Dále se soutěžilo ve čtyřhrách bez rozdílu postižení, ve smíšených čtyřhrách bez rozdílu postižení, a i ve dvouhrách bez rozdílu postižení – tzv. kategorie OPEN. Ve čtyřhře pro sebe titul sebrala silná dvojice Špalek/Chmela. Ve smíšené čtyřhře se z titulu mohla radovat dvojice Lukáš Maxa a mladičká Nela Kemlinková (13 let), která má velkou perspektivu do budoucna. V kategorii OPEN mohl po titulu v TT 10 slavit prvenství opět Tibor Chmela.

V roce 2022 máme za cíl uspořádat společné MČR jednotlivců TT 1 – TT 10 + TOP výběr TT 11.

Foto: Lukáš Schauer

Kompletní výsledky: https://bit.ly/3EUW10v

Web: https://ceskyparasport.cz, https://www.csmps.cz

#ceskyparasport #czechparatt #paratabletennis #ceskypingpong

stupně vítězů TT 9
zleva: 2. místo Bohuslav Kocurek, 1. místo David Půlpán, 3. místo Radek Procházka