MČR v kuželkách ČSTPS v Horní Benešov 2019

Letošní finálový turnaj v kuželkách Českého svazu tělesně postižených sportovců-ČSTPS se konal na čtyřdráhové kuželně v Horním Benešově u Bruntálu. Sem se sjeli všichni nominovaní, čili ti, kteří letos absolvovali z 9 turnajů Českého poháru minimálně 6. Je to největší množství turnajů Českého poháru, které v 1 roce byly odehrány od založení svazu kuželek. Získané body z ČP se do finálového turnaje nepočítají, čili může vyhrát kdokoliv z nominovaných.

V kategorii těžce postižených žen (TP), které hrají 60 hodů do plných potvrdila letošní dominantní postavení Jaroslava Horáková z domácího oddílu. Vyhrála nejen ČP za letošní rok, ale i toto finále výkonem 255 kuželek. Stříbro získala Jindra Mošová z KK Opava s 237 a též z Opavy byla i bronzová Ilona Dědková s 207 kuželkami.

I v lehce postižených ženách (LP), které hrají 100 hodů sdružených, zvítězila favoritka, byť ne vítězka ČP. Radmila Pastvová z Baníku Ostrava porazila 416 kuželek a odsunula na další příčky domácí hráčky Janu Martiníkovou, která nahrála o 35 kuželek méně a Janu Kašparovou – vítězku ČP, která zůstala zpět o další 24 kuželky.

V kategorii TP muži, kteří hrají 100 hodů do plných, při neúčasti letité jedničky Zdeňka Dočkálka ze zdravotních důvodů, získal nečekaný titul Bohuslav Kocurek z KK Jiskra Rýmařov s 528 kuželkami. V napínavém souboji do posledního hodu přehrál o pouhé 2 kuželky vítěze letošního ročníku ČP Josefa Kuzmu z Baníku Ostrava. O 100 kuželek zpět zůstal spoluhráč vítěze Miroslav Grebenár.

Kategorii LP1 muži ovládl Jiří Polášek z KK Jiskra Rýmařov, který po tuhém boji nahrál 413 kuželek a o 6 porazil Josefa Klecha z KK Horní Benešov. Bronz získal za 382 kuželky vítěz ČP Petr Kumstát z KK Blansko.

Nejhodnotnější výkony byly v kategorii LP2 muži. Mistrovský titul s převahou obhájil Jan Šmerda z KK Blansko, když porazil 443 kuželky. O 32 porazil letošního vítěze ČP Ivo Mrhala z KK Jiskra Rýmařov a bronz vybojoval Jaroslav Brázda z Hranic, který zaostal za Mrhalem o pouhých 6 kuželek.

Posledními oceňovanými při slavnostním vyhlášení byli tradičně Kuželkáři roku v kategorii žen a mužů. Jsou to hráči, kteří v kategoriích žen a mužů získají v ČP nejvíce bodů. Za rok 2019 to byli Jaroslava Horáková a Petr Kumstát.

.

Napsat komentář