Mezinárodní para lukostřelecký kemp

Od 10. do 17. května bude probíhat Mezinárodní para lukostřelecký kemp v areálu hřiště v Kostelním Hlavně, kterého se zúčastní nejen česká naděje Tereza Brandtlová (kladkový luk W1), ale i světová jednička ze Slovenska Marcel Pavlík a účastnice Paralympijských her v roce 2016, momentálně nejúspěšnější členka polské reprezentace Ksenia Markitantová (oba kladkový luk open).

“Je fajn, že po zimní přípravě už konečně můžu střílet venku, a ještě s velmi dobrými střelci,” usmívá se česká para lukostřelkyně. “Přes zimu jsem jela hlavně objem šípů, teď budeme už jen ladit maličkosti a zaměříme se více na přesnost a mentální stránku tréninku.”

Lída Fikarová, která s Terezou trénuje, dodává: “ Tenhle rok nebyl jednoduchý pro nikoho, situace je jaká je, a umožňuje nám plánovat v krátkých intervalech. Máme štěstí, že spolupracujeme s okolními státy, můžeme soustředění a závody řešit i s nimi. Ono jít po skoro dvou letech na zahraniční závod není snadné jak pro začínající, tak pro “veterány.”

I kvůli této situaci je soustředění zaměřeno na soutěžní přípravu. Marcel Pavlík momentálně bojuje o nominaci na Mistrovství Evropy se zdravými, Ksenia Markitantová se zaměřuje hlavně na závody v Novém Městě nad Metují, kde společně s Terezou se budou ucházet o poslední místa na Paralympijské hry do Tokya a chtějí si zvýšit výsledky z posledních závodů, které se zde konaly skoro před dvěma lety.

“Jsem ráda, že tito dva para lukostřelci přijali pozvání, jelikož s Marcelem Pavlíkem spolupracuji delší dobu a známe se velmi dobře. Ten týden bude náročný, ale pojedeme jak individuální, tak týmové části. Myslím, že po veškerých izolacích, které jsme prožili, je týmovost dobrou vratkou do normálního života. Pro Terku to bude velmi přínosné, ač má nevýhody ve větší míře postižení, přesto se trénink postaví tak, aby pracovala na podobné úrovni. Ksenia zase nikdy nebyla v Praze a toužila jí navštívit, takže nás v těchto dnech čeká i relax v podobě poznávání hlavního města, “ upřesňuje Fikarová.

V příštích měsících čekají Brandtlovou tři závody v Novém Městě nad Metují, poté by se zde měl v červenci konat i Mezinárodní světový turnaj s možností získání posledních nominačních kvót na Paralympijské hry do Tokya. “Těším se na to, budu bojovat,” dodává para lukostřelkyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *