Mistrovství Evropy EDU ve Španělsku a české vítězství

Neděle 11.6.2023. Teplota na sále okolo 30 stupňů. Na programu jsou soutěže týmu tzv Eurocup týmů a krom vložených turnajů, pro nás důležitý turnaj hráčů s handicapem.

Soutěž Eurocup týmů začíná dle plánu v 9:30 hodin. Soutěž má dvě fáze. První skupinovou a následné Play of do kterého postupují dva nejlepší týmy ze skupiny. Výsledky se budeme snažit monitorovat, ale naše pozornost se teď obrací k trojici Arnošt Hladký, Lukáš Štěpjak a Tomáš Kvoch, kteří jsou spolu s dalšími osmi hráči v turnajovém pavouku hráčů s handicapem.  Držíme našim borcům palce a pevně doufáme, že si turnaj užijí a dosáhnou na co nejlepší umístění.

Je 16:00 hodin a máme pro Vás krásnou zprávu. Před malou chvílkou se do finále pravé strany probojoval po předlouhém boji Arnošt Hladký. Zpráva je ještě o to radostnější, že ve finále na něj čeká Tomáš Kvoch, kterému se podařil stejný kousek zhruba před hodinou. Ryze české finále pravé strany nám dává jistotu minimálně dvou pohárových pozic. Výčet nemusí být ještě konečný, pokud se Lukáši Štěpjakovi, který je na levé straně hracího plánu, bude dařit lépe než jeho soupeřům.  

Lukáši se daří a přes dva italské hráče se dostává až do finále levé strany. Mezitím hrajeme finále pravé strany mezi Arnoštem a Tomášem. Arnošt hraje s velký sebevědomým a posílá Tomáše do levé části pavouka. Nálada u terčů je skvělá, protože vědomí, že tři naši hráči obsadí první tři pozice je úžasné. Tomáš a Lukáš začínají hru o bronz. U vedlejších terčů se dohrávají Eurocap týmy a pohledem na hodinky zjišťujeme, že budeme mít opravdu co dělat, abychom stihli slavnostní zahájení ME EDU, které se koná v centru Benidormu. Luláš se spolu s Tomášem pravidelně střídají u terče a zanedlouho známe vítěze. Lukášova cesta levou stranou ještě nekončí. Poráží Tomáše 2:1 a o tom, kdo bude druhý vícemistr máme jasno. 

Arnošt Hladký je dosud neporažen a k výhře mu stačí výsledek 2:0 a nebo 2:1. Pilně trénuje a čeká na Lukáše. V tuto chvílí se zamýšlím nad tím, jak moc jsou asi kluci unaveni, když si musí dojet pro šipky, zpátky, nastavit se k čáre a to vše za pomocí rukou, kterou následně mají zklidnit, hodit na terč a takto to opakovat celý den.

Ryze české finále začíná. Lukáš se stále usmívá a užívá si hru. Arnošt je oproti němu velmi nervózní a je to poznat na hře. 1:0 pro Lukáše. Arnošt začíná do druhého legu výrazně lépe a také náhozy jsou mnohem vyšší než v legu prvním. Máme srvonáno na 1:1. Začíná možná poslední leg. Arnošta evidentně výhra v předchozím legu zklidnila a postupně získává náskok nad Lukášem. Arnošt je na zavírání a postupně se dostáva až k „dablu mistrů“ Lukáš už také zavírá, ale kýžený dabl 12 minul. Arnošt první šipkou trefuje asfalt, ale druhá už míři do segment dabl 1 a je rozhodnuto. Arnošt Hladký se stává vítězem ME EDU hráčů s handikepem. První Vícemistr je Lukáš Štěpjak a druhý Vícemistr je Tomáš Kvoch. Všichni Česká Republika…

Blahopřejeme 

Foto: Miroslav Štěpják
Zdroj: https://www.sipky.org/?region=uso&page=aktuality&article=17930