Mistrovství světa v para lukostřelbě v Plzni se blíží, čeští sportovci se budou připravovat v Nymburku

Pouhých 6 týdnů zbývá do jedné z nejdůležitější události této sezóny, kterou je Mistrovství světa v para lukostřelbě konající se od 17. do 23. července v Plzni. Jedná se o první možnost získání paralympijských kvót do Paříže v roce 2024 pro české lukostřelce. Sportovci z kategorie W1 budou absolvovat pod záštitou Českého Para sportu přípravu na týmové soutěže od 6. do 9. července ve Sportovním centru v Nymburku.

“Spontánní nápad přišel od samotných sportovců, kteří si uvědomují, že na Mistrovství světa přijede spousta špičkových závodníků z celého světa. Nejen v individuálních závodech lze získat kvótu, ale i v soutěži mix týmu (žena a muž),”upřesňuje Lída Fikarová, která tréninkový kemp povede.

“Soustředění se zúčastní oba medailisté z Paralympiády z Tokya David Drahonínský a Šárka Musilová, která se vrací zpět do formy po sérii zdravotních problémů. Společně s Terezou Brandtlovou a Karlem  Davídkem máme možnost si nasimulovat závodní prostředí jak v mix týmu, tak v týmu žen i mužů.”

Program bude zaměřen na vzájemnou spolupráci, taktiku i stresové situace: “Doteď se příprava na soutěž týmů spíše neřešila a sportovci se potkali až na závodech. Tímhle přístupem nám konkurence rychle utíká. Zvyšující se výkonnost můžeme sledovat například u Turecka, Itálie, Japonska nebo Číny, u které nikdy nevíme, kdo a na jaké úrovni se objeví. Chceme tomu nastavit řád, a proto jsme se dohodli, že tyto 4 dny budeme věnovat pouze přípravě družstev.”

Teprve podruhé po změně pravidel, kdy se střílí závod žen a mužů ve složení dvou lukostřelců v každé kategorii, se bude na Mistrovství světa 2023 v Plzni tímto způsobem závodit: ”Minulý rok na Mistrovství světa v Dubaji měla Šárka zdravotní potíže a nemohla se zúčastnit, holky určitě budou chtít letos zasáhnout do bojů o medaile. David s Karlem v Dubaji bronzovou medaili získali a my se těšíme, že se jim zadaří i na domácí půdě” dodává trenérka Lída Fikarová.