Naši plavci se pomalu ale jistě přibližují k Tokiu

Na blížící se paralympiádu v Tokiu se naši plavci právě připravují na druhém společném soustředění v Pardubicích. V sobotu odpoledne zahájili celotýdenní trénink ve vodě a na suchu. Součástí každodenního plánu je také cvičení a protahování unavených svalů s fyzioterapeutem Gustavem Červeným, dlouholetým osobním kondičním trenérem Vendy Duškové. Paralympiáda je hnacím motorem pro všechny z nich. Velmi dobře si uvědomují, že je čas na pořádnou dřinu, ale také na kvalitní odpočinek.
Není žádnou novinkou, že za náš svaz bude startovat na paralympiádě asi největší želízko v ohni, kterým je paralympijský vítěz Arnošt Petráček, člen klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA. Věříme, že se Arnoštovi podaří navázat na úspěch z Ria a potvrdí tak formu, kterou ladí a zdokonaluje se svou trenérkou Alžbětou Řehořkovou.


Dalším členem týmu, který již brzy dostane do ruky svou letenku Praha – Tokio, je Jonáš Kešnar (PK Jindřichův Hradec/ PPP), který má před sebou v letošním roce dvě výzvy. První výzvou byla maturita a druhou bude paralympiáda v Tokiu. I Jonáš se věnuje přípravě se zodpovědností, a to hlavně díky vedení Jana Šimka, který je nejen Jonášův osobní trenér, ale také šéftrenér celé plavecké výpravy.


Do 30. 6. 2021 se rozhodovalo o divokých kartách. Můžeme s radostí oznámit, že náš plavec Tadeáš Strašík (ÚAPS/PPP), který si vyplaval nominaci na Tokio na letošních závodech v italském Lignanu, je právě tím, kdo ji získal. Tadeášovi držíme pěsti k této životní příležitosti.


Benjamínek našeho týmu David Kratochvíl (PK Tachov), se rozhodl, že se PH nezúčastní a uvolnil tak své místo ve prospěch Miroslava Smrčky (Svaz zrakově postižených sportovců), který splnil limit na MS v Londýně, v původním nominačním období. Rozhodnutí to pro něj bylo velmi náročné, nám nezbývá, než ho respektovat a fandit Davidovi dál na jeho cestě k nominaci na příští paralympiádu.


V tokijské výpravě jsou i dvě dívky. Vendula Dušková a Dominika Míčková. Dominičiným domácím klubem je SK KONTAKT BRNO, kde trénuje pod vedením Jana Sommera. Vendula Dušková v SK KONTAKT KARLOVY VARY dlouhodobě zase pod vedením Štěpánky Řehořkové a kondičního trenéra Gustava Červeného. Obě plavkyně se poctivě připravují na vrchol sezóny.
Součástí týmu v Pardubicích jsou také sparingpartneři pražský Petr Andrýsek a brněnská Agáta Koupilová.
Všem držíme pěsti nejen na největších závodech tohoto roku, ale i při celé přípravě, která jede naplno.