Para bowling v Pardubicích

Dne 19. února 2022 proběhl v pardubické herně Bowlingzone další z letošních para bowlingových turnajů. Tentokrát se jednalo o kvalifikační turnaj MČR zrakově postižených bowlerů. Turnaje se zúčastnilo 18 hráčů z několika moravských a českých klubů. Moravské kluby reprezentovala TJ Jiskra Kyjov a SK Handicap Zlín. České kluby královéhradečtí BC Bowlingzone a z pražských TJ ZORA Praha, SK Slavia Praha OZP a Blind Sport Club Praha.


Jak se hraje para bowling?
Tělesně handicapovaní, kteří mohou chodit hrají buď s rozběhem, nebo z místa. Vozíčkáři a paraplegici se „jen“ vykloní z vozíku a hrají z něj.
Zcela nevidomí hráči používají při rozběhu naváděcí madlo a neobejdou se bez asistence vidícího. Prakticky nevidomí a těžce slabozrací hrají stejně jako vidící „jen“ místo kuželek na konci dráhy vidí rozmazané šmouhy nebo kuželky nevidí vůbec.

V kategorii B1 – nevidomí zvítězil Michal Krch z domácího BC Bowlingzone. Za ním se s velmi dobrým výkonem umístil Ivoš Budil ze Zory Praha. V kategorii B2 suverénně  zvítězil Jaromír Hasala z Jiskry Kyjov.

Kategorii B3 kraloval Josef Gruncl z domácího BC Bowlingzone následovaný Leošem Chvojkou z BSC Praha.Výborně zahrál z vozíku Vladimír Obořil z BC Bowlingzone. Zdatně se činil a dobře zahrál i Tomáš Kochman z pražské Slavie, který zastupoval kategorii tělesně handicapovaných chodících.

Autor: Michal Krch
Foto: Karla Hejcmanova