Plavci jsou Tokiu opět o něco blíž

Naši plavci absolvovali v minulém týdnu již čtvrté soustředění v řadě, které se tentokrát konalo v rodném městě Arnošta Petráčka: v Českých Budějovicích. Trénink zahájili hned v pondělí, kdy v půl deváté ráno pod vedením šéftrenéra Jana Šimka naskákali do bazénu s pocitem, že je čeká další náročný týden. Rozhodně měli pravdu. Odjezd do Tokia se blíží a s tím sílí nejen náročnost a intenzita tréninků, ale i jejich nervozita. Začínají si naplno uvědomovat, že téměř za čtrnáct dní už budou sedět v letadle. 
Soustředění v Českých Budějovicích se zúčastnilo celkem pět plavců. Arnošt Petráček – člen klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA, Jonáš Kešnar (PK Jindřichův Hradec/ PPP), Tadeáš Strašík (ÚAPS/PPP), Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY / VŠ Slavia Plzeň) a jako sparing partner Petr Andrýsek, taktéž PARA PLAVÁNÍ PRAHA, kterému se sice také podařilo vyplavat limit do Tokia, ale bohužel byl letos kvůli klasifikaci přeložen do vyšší třídy, kde tento čas na limit nestačil. 


Celý tým si uvědomuje, jak je nyní obzvlášť důležité omezit jakýkoliv vnější kontakt na minimum. Primárně se tedy všichni pohybovali ve své sociální bublině a s nikým se nestýkali. I tentokrát naplavali až 60 kilometrů za týden. Trénink měli dvoufázový. Na bazén chodili společně jak v ranních, tak i ve večerních hodinách. „Teplota vody v bazénu je pro trénink ideální. Tři dráhy, které se nám podařilo získat díky vlídnému přístupu města České Budějovice, byly naprosto dostačující. Všichni trénují naprosto svědomitě a vzájemně se v intenzivní přípravě motivují. Mám sama za sebe radost, když se na celou přípravu dívám,“ hodnotí osobní trenérka Arnošta Petráčka, Alžběta Řehořková.


Součástí tréninků byla také suchá příprava. Cvičení a protahování, které je nedílnou součástí celého procesu, měl i tentokrát na starost Gustav Červený, který také naše sportovce doprovodí na paralympiádu. Ani na tomto soustředění nechyběla trenérka a předsedkyně STK plavání ČPS Štěpánka Řehořková ze SK KONTAKT KARLOVY VARY, která je velkým přínosem celé přípravy především díky svým letitým zkušenostem a osobními vazbami na plavce, které zná od jejich prvních plaveckých záběrů.
Všem držíme i nadále palce a přejeme hodně sil. Velké díky celému vedení a také samotným plavcům.