Plavci v Lignanu

Hned šest plavců se v pondělí 12. dubna vydalo do italského Lignana, kde započali pod zkušeným trenérským vedením zahraniční soustředění, na které v průběhu víkendu naváže i samotný závod, druhé kolo Světového poháru World Para Swimming 2021. Mezi plavce patří Arnošt Petráček (Para plavání Praha), Jonáš Kešnar (PK Jindřichův Hradec), Tadeáš Strašík (Ústecká akademie plaveckých sportů) a Petr Frýba (PK Náchod), plavkyně pak reprezentují Dominika Míčková a Agáta Koupilová (SK KONTAKT BRNO). Z účasti se ze zdravotních důvodů omluvila Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY). Soustředění i závody jsou součástí přípravy na mistrovství Evropy IPC, které se koná v květnu v portugalském Funchalu. Vrcholem plavecké sezóny pak budou letní Paralympijské hry v Tokiu, 24. srpna – 5. září 2021 – Česká republika má 3 mužská a 2 ženská místa. Plavci mohou plnit limity až do 2. srpna 2021.

Závod to pro mnohé plavce bude hned z několika důvodů velmi ojedinělý. Plavání jako takové, které znali před dobou covidovou jak sportovci, tak jejich realizační tým, v podstatě vymizelo. Pořadatelé musí dodržovat mnohá opatření, ale my i ostatní týmy mají pro trénink výborné zázemí a dá se předpokládat, že závod také proběhne hladce.

„Před odjezdem řešili plavci, jak možnost vycestovat vůbec uchopit. Možnosti využili především z důvodu vylepšení fyzické a duševní kondice a též srovnání se světem je před mistrovstvím Evropy důležité. Držme tedy jim a nám všem palce, abychom všichni doplavali do zdárného konce. A doufejme, že již brzy přijde zase doba, kdy plavci společně s klubovými kolegy rozvlní vody domácích bazénů“ říká Radka Kučírková, předsedkyně Českého PARA sportu.

Reprezentační tým v Lignanu zajišťují trenéři Štěpánka Řehořková, Alžběta Řehořková, Jan Šimek a Jan Sommer, o asistenci a PR se stará Lenka Štifterová a organizačně tým zabezpečuje Radka Kučírková. Za pomoc při zajištění dopravy děkujeme společnosti Toyota Auto EDER a Gepard Express.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *