PLAY-OFF České Powerchair Hockey ligy 2022/2023

Play-off České Powerchair hockey ligy se odehraje 13. května 2023. Místem konání je sportovní hala VŠE Třebešín na Praze 3. Pořadatelem finálového ligového turnaje je Česká federace Powerchair Hockey, z.s. O mistrovský titul si zahrají dva pražské týmy New Cavaliers a Jaguars.

Všechny týmy se sejdou v hlavním městě Praze tři týdny po ukončení základní části ligové soutěže, kde vybojoval tým BlueSky Butterflies Bratislava své první body do tabulky, a tým New Cavaliers Praha si zajistil druhé vítězství základní části za sebou.

Konečné pořadí základní části:
1. New Cavaliers Praha 32 bodů,
2. Jaguars Praha 28 bodů,
3. Indians Plzeň 9 bodů,
4. BlueSky Butterflies Bratislava 3 body.

Proti sobě o bronz nastoupí třetí se čtvrtým týmem a finále o titul Mistra ČR si opět zahrají první a druhý tým základní části. Oba pražské týmy si zopakují finálová utkání z loňského roku. První tým tabulky New Cavaliers i obhájce mistrovského titulu Jaguars jistě pro zisk trofeje předvedou svou nejlepší hru.

Turnaj začíná 13. 5. v 9:30 prvním utkáním v sérii o bronz mezi SK Indians Plzeň a BlueSky Butterflies Bratislava. Od 10:40 je na programu první utkání v sérii o zlato mezi New Cavaliers Praha a Jaguars Praha. Obě série se hrají na dva vítězné zápasy, a tak nebude nouze o třaskavé zápolení a nelítostné souboje.

Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro osoby s nejvyšším stupněm fyzického handicapu. Česky můžeme sport nazvat florbalem na elektrickém vozíku.

Powerchair hockey žít a sportovat