Playoff Powechair Hockey 2020

Playoff letos jen jako přátelák bez Slováků

V pražské sportovní hale na Třebešíně se v sobotu 6. 6. 2020 konal Přátelský turnaj Playoff Covid Powerchair Hockey 2020. Hráči se po třech měsících čekání vrátili mezi mantinely.

„Podrobně jsme sledovali vývoj pandemie tak, abychom si byli jisti, že zajistíme maximální možnou ochranu všech účastníků.“ konstatoval před konáním turnaje předseda České federace Powerchair Hockey, Lukáš Kroupa. Uzavřené hranice zabránily týmu BlueSky Butterflies Bratislava zúčastnit se regulérního turnaje Playoff, ligový ročník byl anulován a turnaj nebyl bodovaný. Přátelského turnaje se zúčastnily jen domácí celky Jaguars Praha A i B, New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň. Týmy byly rozděleny do dvou semifinálových dvojic určených na základě pořadí ukončené základní části. Vítězové semifinále hráli finálovou sérii na 2 zápasy, poražení se střetli v boji o 3. místo.

“Kvalita spadla, ale myslím si, že půjde rapidně nahoru, až každý začne trénovat a získá tu rutinu, kterou měl,” konstatoval s optimismem nejproduktivnější hráč turnaje Stanislav Cimpa z týmu Jaguars Praha. Standa na turnaji hrál za „Áčko“ i „Béčko“, což umožňuje soutěžní řád v případě, že týmy registrované u jednoho klubu nemají dostatek hráčů na střídání. Právě B tým Jaguars nakonec přátelský turnaj ovládl. Více informací naleznete na webu ČFPH a v přiložené Tiskové zprávě níže.