POHÁREK odstartoval letošní závodní podzim

V sobotu 26. září se v Sokolově konal XVIII. POHÁREK. Bazén v Sokolově již tradičně hostil první kolo Česko-slovenského poháru 2020, ačkoliv původně měli nejen čeští a slovenští para plavci zápolit jako každý rok již v březnu. Vlivem aktuální situace ale došlo k posunutí celého ČSP 2020 do podzimu a už za necelý měsíc 24. října se v Brně budeme těšit na spojené Mistrovství ČR a SR. Mítink na západě Čech, který pořádá SK KONTAKT KARLOVY VARY ve spolupráci s ČSTPS, nevynechali přední čeští para plavci v čele s Arnoštem Petráčkem, Petrem Andrýskem, Anežkou Floriánkovou (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA) a domácí karlovarskou plavkyni Vendulou Duškovou. Z plavců, kteří mají splněné limity na LPH do Tokia, naopak vynechali první plavecké klání po vynucené závodní pauze Jonáš Kešnar (PARA PLAVÁNÍ PRAHA), Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO) a Miroslav Smrčka (ČSZPS).

Petráček suverénně ovládl na POHÁRKU kategorii Open, v individuálních disciplínách vybojoval zlatý hattrick a svůj výkon korunoval dvěma evropskými rekordy na krátkém bazénu. Technicky hodnota výkonů odpovídala světovému rekordu, ale pro jejich uznání je nutné, aby bylo během závodů možné provádět autorizovanou antidopingovou kontrolu. To v Sokolově s ohledem na aktuální vývoj v celé ČR nebylo možné zajistit. I tak se ale jedná o skvělé výkony, gratulujeme!

Mezi muži byl hodně vidět i Petráčkův reprezentační a týmový kolega Tadeáš Strašík. Ústecký rodák trénující celoročně v Ústecké akademii plaveckých sportů pod vedením Petra Thiela vylovil ze sokolovského bazénu hned 5 zlatých a jednu stříbrnou medaili. K tomu si střihnul samostatně motýlovou stovku a celkově obsadil druhé místo v kategorii Open. Za ním na bronzové příčce zakotvila Vendula Dušková, která vedle tréninku v Karlových Varech koordinuje se studiem VŠ i trénink v Plzni. Karlovarská reprezentantka vyplavala v individuálních disciplínách 4 cenné kovy a předvedla velmi kvalitní výkony. V kategorii Juniorů zvítězila pražská plavkyně Anežka Floriánková, kterou právě Dušková odsunula na bramborovou pozici v kategorii Open. Anežku na stupních vítězů doplnili junioři Petr Frýba a Adéla Stančíková (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA). Petr Frýba celoročně trénuje v TJ Delfín Náchod pod vedením Tomáše Pavelky a Adéla Stančíková plave v PK Nový jičín pod Vladimírou Kratochvílovou, na dálku oběma děkujeme za přípravu přespolních pražských plavců. Mezi žáky se zaskvěl tachovský David Kratochvíl, kterému sekundoval pražský tandem Nela Kuiper-Alexandra Borská. Kategorie Nejmladší žáci byla čistě pražskou záležitostí, kdy se na prvních třech místech seřadili Alyssa Melvin, Eduard Prokop a Kamila Vodrážková.

Soutěž družstev vyhrál podle očekávání pražský celek, když týmy A i B okupovaly první dvě místa. Na bronzové příčce celý závod i slavnostní vyhlášení v Grandhotelu Ambassador uzavřel domácí tým SK KONTAKT KARLOVY VARY. Děkujeme za příkladnou organizaci, gratulujeme plavcům k předvedeným výkonům a vyhlížíme říjnové mistrovství! 

Foto: SK KONTAKT KARLOVY VARY

Napsat komentář