Powerchair hockey 2 vs 2

Speciální turnaj dvojic má vítěze!

Předposlední únorovou sobotu se v pražské sportovní hale Radotín konal první turnaj dvojic v powerchair hokeji a zúčastnilo se ho celkem 10 dvojic z Česka i Slovenska. Zpestření domácí powerchair ligy bylo inspirováno podobnými turnaji 2 vs 2 v Dánsku, kde se těší výrazné popularitě. Pravidla hry jsou upravena ve prospěch vyšší dynamiky a tempa hry, zároveň se mohou zúčastnit dvojice hráčů bez ohledu na klubovou příslušnost. 20 hráčů bylo rozděleno do dvou základních skupin jejichž vítězové postoupili rovnou do semifinále turnaje. Druhé a třetí dvojice z obou skupin svedly čtvrtfinálové souboje a poslední dvě dvojice ve skupinách hrály o umístění.

Stanislav Cimpa, který je dlouhodobě nejúspěšnějším hráčem domácí ligy, spojil síly s klubovou kolegyní Ivou Zemkovou, ale překvapivě to na vítězství nestačilo. Ve finále totiž triumfovali Jan Hašlar s Jaroslavem Novotným. O třetí místo až do samostatných nájezdů bojovalo duo Táborských, kdy se spolupráce otce a syna ukázala silnější, než souhra dvou Jaguárů Denise Golla a Jany Stárkové.

Turnaj byl atraktivní, tvrdý, dynamický a především zábavný pro všechny účastníky. Zájem o tento herní formát je mezi hráči vysoký a českému powerchair hokeji tak do budoucnosti přináší novou perspektivu.

Foto: Česká federace Powerchair Hockey

Napsat komentář