Ragbisté postupují do ME skupiny B neporaženi!

Dva dny, tři zápasy, tři výhry. Český reprezentační tým projel španělským turnajem ME skupiny C první říjnový víkend jako nůž máslem, když na mistrovství v Oviedu ani jednou neprohrál. Od prvního zápasu proti Italům (46:43) ukazovali Češi sehranost a týmového ducha. Druhý zápas s Izraelci skončil o 2 góly vyšším rozdílem (50:45) a domácí Španělé proti českým ragbistům neměli nárok (41:33). Ještě tentýž den večer čekal naše hráče druhý zápas proti domácímu týmu, ze kterého vyšli Češi znovu vítězně.

Čekalo je finále s týmem Izraele, ve kterém šlo hlavně o prestiž. Postup do vyšší divize měli totiž oba finalisté jistou. Parádní předvedená hra a bojovnost zajistila české reprezentaci i poslední vítězství v poměru 45:43 a kromě postupu do „Béčka“ mohli hráči slavit i celkové vítězství na turnaji. „Jsme rádi, že jsme postoupili, do divize B patříme a naším cílem je se v ní udržet. Čeká nás spousta práce, potřebujeme pracovat úplně na všem, ale myslím, že máme tým schopný hrát v divizi B vyrovnané zápasy,“ komentoval výkony českého týmu pro web Světové federace vozíčkářského ragby hrající trenér David Lukeš.

Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Jiří Pleško, který se zároveň dostal i do sestavy all star teamu turnaje. Gratulujeme, díky za reprezentaci a už teď se můžeme společně těšit na Rugbymanii 14. – 17. listopadu!

Foto: Lucie Moravcová, International Wheelchair Rugby Federation

Napsat komentář