Reprezentace florbalistů má za sebou první soustředění

Hráči širšího výběru českého reprezentačního týmu ve florbalu vozíčkářů absolvovali první letošní soustředění. 12. a 13. ledna trénovali ve sportovní hale Kubátova v Českých Budějovicích. Repre sraz v polovině ledna je začátkem přípravy na letošní mezinárodní florbalový vrchol – Para Games Breda 2019 v Nizozemí. Mítink se opakuje po dvou letech a Češi mají laťku nastavenou vysoko. V zemi tulipánů budou obhajovat stříbrnou pozici z roku 2017, kdy ve finále podlehli Švédům.

Foto: Archiv Česká federace florbalu vozíčkářů

Právě Seveřané budou pravděpodobně znovu naším největším soupeřem v boji o celkový triumf. „Už jsme zjistili, že Švédové jsou hratelní, (…) musíme se o to víc scházet v reprezentaci, abychom se sehráli a porazili je,“ prozrazuje nejvyšší ambice kapitán týmu František Synek v rozhovoru pro Českou federaci florbalu vozíčkářů. Para Games v Bredě se budou konat od 27. do 30. června a Češi budou chtít v Holandsku ukázat co nejlepší formu.

Příležitost budou mít všichni hráči už 2. března, kdy se do Kadaně vrátí domácí florbalová extraliga po zimní přestávce.