Reprezentační soustředění para stolního tenisu

Ve dnech 12. – 15. 8. 2021 (čtvrtek-neděle), proběhlo reprezentační soustředění para stolního tenisu (stojících ČPS). Soustředění se konalo v hotelu TTC Vrchlabí. Hotel nám připravil vskutku perfektní zázemí, za kterým především stála skvělá obsluha, která nám po celé 4 dny soustředění ve veškerých ohledech vyšla maximální vstříc.

Nakonec se soustředění zúčastnil i zástupce ze třídy TT5 Miloš Tesař a dále hráčka z TT11 Denisa Macurová.

Můžeme říci, že se tak jednalo o 0. ročník společného reprezentačního soustředění CZECH PARA TT.

Pod vedením trenéra Vojtěcha Rozínka, se soustředění zúčastnili tito reprezentanti:

Denisa Macurová (TT11)

Tibor Chmela (TT10)

Jan Michal (TT10)

David Půlpán (TT9

Vít Špalek (TT8)

Lukáš Maxa (TT8)

Miroslav Brožek (TT8)

Jaromír Němec (TT7)

Miloš Tesař (TT5)

Realizační tým spolu s trenérem Vojtěchem Rozínkem tvořila ještě fyzioterapeutka/masérka Michaela Hladišová a vedoucí reprezentace David Půlpán.

Celému realizačnímu týmu, i všem hráčům bych rád vyjádřil poděkování, protože se všichni svých úloh zhostili maximálně profesionálně, což nikdy není samozřejmostí.

Co se týče průběhu soustředění, tak proběhlo celkem 5 dvouhodinových vedených tréninkových bloků a dále 2 hodiny vedeného kompenzačního cvičení. Mimo vedené tréninkové bloky s hráči trenér individuálně rozebíral styl každého z nich v závislosti na jeho postižení a vymýšleli se tak potřebné modifikace v postoji, v technice úderů atd. Také mimo vedené hodiny kompenzačních cvičení, se fyzioterapeutka/masérka, starala o individuální potřeby hráčů, zejména při různých učebnicových pozicích při cvičení, které nebyli kvůli svému postižení schopni zvládnout, tak se zkoušelo přijít na úpravy pozic šité každému hráči na míru.

David Půlpán

Foto: reprezentace