Strahov Cup 2018

Finále Českého poháru vyvrcholilo na Šutce!

První prosincový víkend hostil areál Aquacentra Šutka finálový závod série Českého poháru v para plavání Strahov Cup. Nejstarší plavecký mítink vozíčkářů na našem území měl i letos status „approved“. Díky tomu mohli zúčastnění tělesně i zrakově postižení plavci plnit limity na MS 2019 v Malajsii a také na PH 2020 v Japonsku. Možná i právě proto se v Praze sešla prakticky celá paralympijská reprezentační elita nejen České republiky, ale i Slovenska. Nabitou konkurenci doplnili Srbové a početnou výpravu vyslali do české metropole také Rusové. Celkem se tak na Šutce sešlo přes 130 plavců.

Rusové předvedli svou sílu, když mezi muži vybojovali takřka třetinu všech medailí. Nejvýrazněji se z nich do výsledkové listiny zapsal Denis Tarasov, když ovládl 50 i 100 metrů volným způsobem. Naši reprezentanti se ale nenechali zahanbit. Arnošt Petráček potvrdil dominanci na svých královských tratích, získal 2 zlaté a přidal stříbro. Stejně tak Jonáš Kešnar z SK KONTAKT PRAHA, který zvítězil na motýlkové stovce a polohové dvoustovce. Stříbro vyplaval na vytrvalostní čtyřstovce kraulem, kde také splnil MQS (A limit) na MS 2019. Kešnarův týmový kolega Tadeáš Strašík se blýskl stříbrným hattrickem, ale limit na MS 2019 mu těsně unikl.

Reprezentační trio Dušková-Floriánková-Míčková vládlo mezi ženami. Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) vylovila z pražského bazénu 3 zlaté a jednu stříbrnou medaili. Vedle limitů na MS 2019 dosáhla na kraulové čtyřstovce i na limit na PH 2020! Anežka Floriánková (SK KONTAKT PRAHA) zvítězila na 50 i 100 metrů znak a také splnila limit na MS. Dominika Míčková z SK KONTAKT BRNO přidala do své sbírky 4 cenné kovy a limit na MS k tomu. Vedle domácích elitních plavkyň byly na Šutce hodně vidět Slovenky. Blattnerová, Chudá a Kubová vezou našim východním sousedům domů celkem 9 medailí.

Celkové výsledky závodu i výsledky dvojboje ve všech kategoriích naleznete zde.

Foto: Kontakt bB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *