Středoevropská liga PLUS Český pohár ve stolním tenise vozíčkářů 2022

Již po čtrnácté se sešli stolní tenisté z ČR, Slovenska, Srbska a Polska v hodonínské stolně-tenisové herně Na Bažantnici poslední víkend v červenci.

Do soutěže se prezentovalo 14 dvojic, herní úrovní od medailistů z paralympijských her až po české hráče kategorie B.

Obsah obrázku text, nábytek, červená, kobereček

Popis byl vytvořen automaticky

Bez prohry soutěží prošla bronzová dvojice z Tokia Slováci Boris Trávníček a Peter Mihálik a zaslouženě zvítězili. Druhé místo získal jediný Čech ve finálové skupině brněnský Jirka Žák, kterého ale výrazně podporoval jeho partner Srb Mitar Palikuča – šestý hráč světového žebříčku. Třetí místo si odvezli Srbové Čurič, Jevremovič. Zklamáním bylo až sedmé místo českého páru Suchánek, Nacházel.

Sobotní program patřil již pouze soutěži jednotlivců, jako součást celoročního Českého poháru.

Obsah obrázku text, nábytek, kobereček

Popis byl vytvořen automaticky
Kategorie A – Trávníček, Palikuča, Nacházel, Mihálik

V kategorii A byli k českým hráčům dolosováni zahraniční podle světového žebříčku. Celkem tedy ve skupině A se prezentovalo 26 hráčů, z toho 11 zahraničních.

Suverénně turnajem prošel Srb Mitar Palikuča, druhé místo si do Habrovan odvezl Čechoslovák Boris Trávníček. Třetí místo získal náš Filip Nacházel. Čtvrté místo patřilo Slováku Peteru Mihálikovi, který se určitě cítil jako doma, protože do Hodonína to má pouze přes kopec. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Borislava Perič-Rankovič ze Srbska, aktuálně druhá hráčka světového žebříčku ve své kategorii.

Kategorie B byla kvůli nízkému počtu hráčů v „céčku“ sloučená a hrálo ji 19 hráčů. Kategorii vyhrál hráč SKV Praha Martin Lukáš, který je velkým příslibem do budoucna. Druhé místo patří Petru Horskému a bronz Spomence Habětínkové.

Kategorie B – Habětínková, Lukáš, Horský

Z kategorie C celkovým pořadím zamíchal pouze Jakub Lenz, přestože byl na svém prvním turnaji, a odvezl si tak cenu pro nejlepšího hráče céčka

Kategorie C – Jurčička, Lenz, Kresač

Sobotní večer tradičně patřil kultuře (kapela The Muzzles) a vínu z vinařství Vajbar Kobylí.

Velký dík patří místnímu oddílu stolního tenisu, sběračům a hlavnímu rozhodčímu Milanu Jaškovi a našim partnerům, Městu Hodonín, Stavební firmě Plus a Nadaci Charty 77.

Autor: Jaroslav Hadrava