Studium na FTVS UK

Studium na FTVS UK (Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova)

Studijního programu Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami.

Studijní program připravuje budoucí profesionály v oblasti tvorby pohybových programů pro osoby se zdravotním či sociálním znevýhodněním či oslabením. Absolventi se uplatňují jako pohyboví specialisté v oblasti volnočasové, sportovní, vzdělávací, zdravotní i sociální, ale nacházejí uplatnění i v široké škále dalších oblastí (média, státní správa, životní styl, aj.). Vzdělání tvoří tři pilíře: humanitní předměty (pedagogika, psychologie, filosofie, etika, obory speciální pedagogiky), biomedicínské předměty (anatomie, fyziologie, první pomoc, klinické obory) a sportovní předměty (plavání, atletika, gymnastika, sportovní hry, outdoorové kurzy sportů a her v přírodě). Studium je otevřené i studentům se speciálními vzdělávacími potřebami. Ideální pro parasportovce se zájmem skloubit sportovní kariéru se vzděláním v oboru.

Přihlášky ke studiu se podávají do 28.02.2023.

V případě zájmu nabízíme online povídání současných a bývalých studentů pro uchazeče o studium na platformě Google Meet:

26. 1. 2023 v 18:30:  meet.google.com/…mqo (odkaz: https://fb.me/e/1ToXymZJc)

Více informací je možné se dozvědět také při osobním setkání na dni otevřených dveří na půdě FTVS UK 27.1.2023. (informace budou na FB i webu fakulty) a dále na facebookových stránkách „APA FTVS“ a YouTube kanálu „APA FTVS“.

Pro návštěvu prezentace jednotlivých oborů je nezbytná registrace na stránkách fakulty.