TISKOVÁ ZPRÁVA – PLAY-OFF České Powerchair Hockey ligy 2023/2024

Play-off České Powerchair hockey ligy se odehraje 1. června 2024. Místem konání je sportovní hala Radotín na Praze 16. Pořadatelem finálového ligového turnaje je Česká federace Powerchair Hockey, z.s. O mistrovský titul si zahrají dva pražské týmy New Cavaliers a Jaguars.
Po ukončení základní části ligové soutěže se sejdou čtyři ligové týmy k závěrečnému play-off. Z prvního místa do finálového klání o mistrovský titul vstoupí tým New Cavaliers Praha, jehož soupeřem bude tým Jaguars Praha. V bojích o bronz se potkají třetí BlueSky Butterflies Bratislava s Indians Plzeň. Oba pražské týmy si zopakují finálová utkání z loňského i předloňského roku. První tým tabulky New Cavaliers i obhájce mistrovského titulu Jaguars jistě pro zisk trofeje předvedou svou nejlepší hru. Jaguars Praha budou obhajovat mistrovský titul, který by v ročníku 2023/2024 vyhráli pošesté v řadě.
Pořadí základní části:

  1. New Cavaliers Praha 30 bodů,
  2. Jaguars Praha 30 bodů (druzí na vzájemné skóre),
  3. BlueSky Butterflies Bratislava 9 bodů,
  4. Indians Plzeň 3 body.
    Nejvíce gólů za sezónu nastřílel tým Jaguars Praha – 112 gólů z celkem 264 vstřelených branek za sezónu, ale nejlepším střelcem sezóny je Jiří Táborský ml. se 76 góly z New Cavaliers Praha. Jiří Táborský oslavil v květnu patnácté narozeniny a stal se novou posilou reprezentačního týmu. Nejmladší ligový hráč je nyní třináctiletý Karel Gürtler z Indians Plzeň, který je 9. v kanadském bodování se 14 body (11 gólů + 3 asistence).
    Play-off začíná 1. 6. 2024 v 9:30 hod prvním utkáním v sérii o bronz mezi BlueSky Butterflies Bratislava a SK Indians Plzeň. Od 10:40 hod. je na programu první utkání v sérii o zlato mezi New Cavaliers Praha a Jaguars Praha. Obě série se hrají na dva vítězné zápasy, a tak nebude nouze o třaskavé zápolení a nelítostné souboje.
    Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro osoby s nejvyšším stupněm fyzického handicapu. Česky můžeme sport nazvat florbalem na elektrickém vozíku.

Powerchair Hockey žít a sportovat

Kontakt: Radka Kučírková, M: 602 179 011, E: kucirkova@ceskyparasport.cz