Turnaj dvojic znovu oživuje domácí ligovou scénu

Ve sportovní hale Na Třebešíně se tuto neděli sešli čeští hráči Powerchair Hockey, aby znovu změřili síly na turnaji 2 vs 2. V pořadí druhý takový turnaj na českém území tentokrát ovládli Stanislav Cimpa a Iva Zemková, kteří letos v únoru ve finále prvního turnaje podlehli páru Hašlar-Novotný. Papírově favorizované duo Jaguárů se tentokrát nenechalo zaskočit, když skupinou A prošlo jako nůž máslem při skóre 80:27 ve čtyřech utkáních. Druhá pětičlenná skupina byla o něco vyrovnanější a vítězně z ní vyšlo později bronzové duo Brabcová-J. Táborský starší.

Únoroví finalisté ve skupině B skončili o skóre až třetí a ze hry o umístění je vyřadily technické potíže. Ve finálovém utkání svátečního turnaje se tak proti nejlepšímu střelci domácí ligy postavili Indiáni Jan Vaněk a Jitka Kodadová. Už jejich vzájemný souboj v základní skupině (16:12 ve prospěch hráčů Jaguars) mohl o výsledku finále napovědět a překvapení se nekonalo. Stanislav Cimpa společně s Ivou Zemkovou porazili Jana Vaňka a Jitku Kodadovou 17:11. Po nevydařeném finále premiérového klání 2 vs 2 tak mohli tentokrát oslavit triumf.

Souboji o třetí místo dodal na pikantnosti rodinný souboj generací, protože se proti sobě postavili otec a syn Táborští, kteří v únoru společnými silami vybojovali bronz. Mladší z nich se v tandemu s Janou Stárkovou musel v neděli spokojit pouze s nepopulární bramborou.

Celkové pořadí druhého turnaje dvojic PH:
1. Cimpa-Zemková
2. Vaněk-Kodadová
3. Brabcová-Táborský st.
4. Stárková-Táborský ml.
5. Novotná-Budská
6. Hašlar-Novotný
7. Thenot-Kroupa
8. Jurčička-Tomeš
9. Zuzánek-Úporský
10. Kubový-Srnec

Gratulujeme všem hráčům k předvedené hře, vítězům blahopřejeme a již nyní se můžeme těšit na třetí turnaj stejného formátu 22. února 2020. O prvním turnaji si můžete přečíst zde. Více informací naleznete na stránkách ČFPH.

Foto: Česká federace Powerchair Hockey

Napsat komentář