Víkend ve znamení rugby

Český ragbyový svaz vozíčkářů obnovil v červnu národní soutěž Českou národní ligu ragby vozíčkářů (ČNLRV) a vyzval týmy k registraci do ročníku 2020. Do ročníku 2020 se stejně jako v minulém ročníku přihlásily čtyři týmy – Captains, Lions Ostrava, Prague Robots a Sitting Eagles a i model ligy čítající čtyři ligové turnaje systémem každý s každým zapisovaný do tabulky (výhra tři body, výhra v prodloužení dva body, prohra v prodloužení jeden bod) zůstal zachován.

První dvě kola byla naplánovaná na červen a červenec a tým Captains se rozhodl těchto kol neúčastnit z obavy s přetrvávajícím rizikem onemocnění COVID-19. Výsledky prvního červnového kola a ohlasy jednotlivých hráčů naleznete zde.

Červencové druhé kolo se opět bez týmu Captains uskutečnilo v hale v Novém Bohumíně devět kilometrů od Ostravy právě minulou sobotu 11. července. Domácí Lions nejprve vyzvali úřadující šampiony Sitting Eagles, kterým podlehli 41:48. Eagles na výhru úspěšně navázali těsnou výhrou proti Prague Robots v poměru 41:39 a sobotní ligovou bitvu uzavřel souboj Robotů s domácím týmem. Úspěšnější byli ostravští hráči, když Pražany přehráli 45:41.

Rugby v Ostravě ale ten víkend rozhodně nebylo u konce. Na ligové zápasy plynule navázal nedělní mezinárodní turnaj OSTRAVA CUP, kterého se kromě domácích Lions účastnily týmy Rakouska a Polska. Turnaj se hrál systémem každý s každým a zahajoval jej právě souboj Rakušanů s Poláky. Naši severovýchodní sousedé v zápase jasně dominovali a nad rakouským týmem zvítězili 39:28. Domácí celek pak postupně vyzval oba týmy a uspěl jen na půl, když po prohře s Rakušany 29:51 přehrál polský tým v poměru 33:30.

Čeští hráči se mohou těšit na další ligová kola 19 až 20. září v Praze a 10 až 11. října v Malých Svatoňovicích.

Napsat komentář