Berlin World Series 2019

Reprezentační jízda pokračovala v Německu!

Z Itálie zamířili zpět do Prahy Anežka Floriánková a Tomáš Hlavinka s trenérkou Štěpánkou Řehořkovou (SK KONTAKT KARLOVY VARY). Zbytek reprezentačního týmu přeletěl z Itálie do Berlína, kde jej posílily předsedkyně ČSTPS Radka Kučírková s Veronikou Mácovou (SK KONTAKT BRNO).

Hned první závodní den se čeští plavci dostali třikrát do finále. Petr Frýba a Jonáš Kešnar (oba PARA PLAVÁNÍ PRAHA) zaplavali výborně motýlkovou stovku. První jmenovaný výkonem na hranici osobního maxima postoupil do juniorského finále, druhý bojoval v C finále, kde vylepšil vlastní český rekord. Třetí čtvrteční finalistkou byla na prsové stovce Vendula Dušková z SK KONTAKT KARLOVY VARY.

V pátek se parádně předvedl Arnošt Petráček, když bez problémů postoupil do finále na znakové padesátce. Medaile mu v silné berlínské konkurenci jen těsně unikla a skončil celkově čtvrtý. Naopak Dominika Míčková na 150 metrů polohově získala bronz, ale nutno podotknout, že brněnská plavkyně měla v závodě jen 2 soupeřky. Petráček si spravil chuť poslední závodní den, kdy vybojoval bronz na motýlkové padesátce. Silná berlínská konkurence umožňuje rozdělení výsledků plavců po třídách a reprezentanti ČSTPS tak získali navrch ještě 13 „menších“ cenných kovů (2-6-5).

Tým plavců se splněnými limity na MS se nakonec nerozšířil ani v Berlíně, v září tak na vrcholný šampionát sezony odletí 7 plavců ČSTPS. Arnošt Petráček, Vendula Dušková, Jonáš Kešnar a Anežka Floriánková už mají splněny i ostré limity na LPH 2020. Tomáš Hlavinka, Dominika Míčková a Petr Andrýsek se o prolomení tokijských limitů budou v Londýně snažit. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci!

Foto: KONTAKT bB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *