Lignano Sabbiadoro World Series 2019

V Itálii padaly limity na Tokio!

Dvanáctka plavců ČSTPS odletěla v neděli 26. května do Itálie, aby se účastnila předposledního závodu Světové série World Para Swimming. Čeští reprezentanti měli kromě medailových ambicí také další možnost plnit limity na vrcholné soutěže. Celkem 23 krát se pod vedením Jana Nevrkly, Štěpána Caganě a Štěpánky Řehořkové probojovali do finále a z Itálie odváží domů 5 cenných kovů.

Nejlepší současný český para plavec Arnošt Petráček z PARA PLAVÁNÍ PRAHA zahájil italské tažení na výbornou, když na znakové padesátce vybojoval stříbro. V dalších dnech ho následovali oddíloví kolegové Jonáš Kešnar s Anežkou Floriánkovou, kteří získali stříbro a bronz mezi juniory. Jonáš potvrdil svou výbornou výkonnost a na polohové dvoustovce zaplaval jako pátý český plavec MQS na LPH 2020 v Tokiu, k tomu má splněný i B limit na kraulové čtyřstovce. Anežka Floriánková kolegu z týmu napodobila a do portfolia disciplín se splněnými tokijskými limity si přidala také dvoustovku polohově.

Parádní výkon předvedla i Dominika Míčková z SK KONTAKT BRNO, když časem, který by na loňském ME znamenal stříbro, zvítězila v relativně menší konkurenci na prsové padesátce. Petráček české působení V Lignanu Sabbiadoru uzavřel stříbrnou motýlkovou padesátkou.

Sedmičlenná výprava plavců se splněnými limity na londýnské MS se zatím nerozrostla. Petr Frýba i Tadeáš Strašík za přísnými limity v jejich nejlepších disciplínách zaostali. Celý reprezentační tým se po skončení italského mítinku přesunul do Berlína, kde bude pokračovat i Para Swimming World Series. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

Foto: KONTAKT bB

Napsat komentář