Závěrečná zpráva ze soustředění

Ve dnech 20. – 23. 8. 2020 (čtvrtek-neděle) proběhlo reprezentační soustředění para stolního tenisu (stojících ČSTPS). Soustředění se konalo v hotelu TTC Vrchlabí. Hotel nám připravil vskutku perfektní zázemí, za kterým především stála skvělá obsluha, která nám po celé 4 dny soustředění ve veškerých ohledech vyšla maximální vstříc. Je třeba zmínit fakt, že do prostor hotelu TTC jsme se dostali pouze díky doporučení Josefa Špalka (otec reprezentanta Víta Špalka).

Pod vedením trenéra Vojtěcha Rozínka, se soustředění zúčastnili tito reprezentanti: Petr Hnízdo (TT6), Jaromír Němec (TT7), Vít Špalek (TT8), Lukáš Maxa (TT8), Miroslav Brožek (TT8), Tibor Chmela (TT9), David Půlpán (TT9), Jan Michal (TT10) a Nela Kemlinková (TT8).

Realizační tým spolu s trenérem Vojtěchem Rozínkem tvořil ještě sparing Tereza Ajdini a fyzioterapeutka/masérka Michaela Hladišová.

Celému realizačnímu týmu a i všem hráčům bych rád vyjádřil poděkování, protože se všichni svých úloh zhostili maximálně profesionálně, což nikdy není samozřejmostí.

Co se týče průběhu soustředění, tak proběhlo celkem 5 dvouhodinových vedených tréninkových bloků a dále 2 hodiny vedeného kompenzačního cvičení. Mimo vedené tréninkové bloky s hráči trenér individuálně rozebíral styl každého z nich v závislosti na jeho postižení a vymýšleli se tak potřebné modifikace v postoji, v technice úderů atd. Také mimo vedené hodiny kompenzačních cvičení, se fyzioterapeutka/masérka, starala o individuální potřeby hráčů, zejména při různých učebnicových pozicích při cvičení, které nebyli kvůli svému postižení schopni zvládnout, tak se zkoušelo přijít na úpravy pozic šité každému hráči na míru.

Mimo jiné také proběhl kontrolní turnaj, který se odehrál formou různě velkých handicapů (náskoku ve skóre), aby se, pokud možno „smazaly“ rozdíly mezi jednotlivými hráči, kteří jsou zařazeni v různých klasifikačních třídách (viz víše – TT6 atd.)

Výsledky kontrolního turnaje:

  1. Petr Hnízdo (TT6)
  2. Tibor Chmela (TT9)
  3. Jaromír Němec (TT7)
  4. David Půlpán (TT9)
  5. Lukáš Maxa (TT8)
  6. Jan Michal (TT10)
  7. Miroslav Brožek (TT8)
  8. Nela Kemlinková (TT8)

Pozn.: Vít Špalek (TT8) se kvůli problémů s otlakem od protézy, kontrolního turnaje nezúčastnil

Zleva (ve stoje): Tibor Chmela (TT9), Nela Kemlinková (TT8), David Půlpán (TT9), Petr Hnízdo (TT6), Miroslav Brožek (TT8), Lukáš Maxa (TT8), Vít Špalek (TT8), Jan Michal (TT10), Jaromír Němec (TT7)

Zleva (u stolu): Michaela Hladišová (fyzioterapeutka/masérka), Tereza Ajdini (sparing), Vojtěch Rozínek (trenér)

Autor: David Půlpán

Napsat komentář