Český pohár ve stolním tenise vozíčkářů v Plzni | 24. 8. 2019 | 7. ročník

Na 7. ročník Českého poháru do Plzně přijelo předposlední srpnovou sobotu 37 stolních tenistů vozíčkářů z celé ČR. Turnaj se konal ve sportovní hale 31. Základní školy Elišky Krásnohorské. Pořádající oddíl TJ Sokol Lhůta nastoupil do turnaje s pěti hráči, dvěma ve skupině A (Hadrava, Svatoš) a třemi ve skupině C (Valachová, Blecha, Civiš).

Na páteční večerní přípravě haly se opět podílela většina členů stolně-tenisového oddílu. V sobotu se první nedočkavci objevili před halou již po sedmé hodině.

Zahájení začalo přesně podle plánu v 9:00, slova se ujal předseda oddílu Pavel Protiva.

Do skupiny A se prezentovalo 14 hráčů. I přes neúčast několika kvalitních hráčů, předchozích vítězů turnaje Reného Tauše, Jiřího Žáka, nebo loňského vítěze Českého poháru Borise Trávníčka, byla startovní listina plná kvalitních hráčů, i když nejvíce se přesto očekávalo od Jiřího Suchánka z Liberce a Filipa Nacházela z Jilemnice. Po dlouhé době mezi nás opět zavítal Jan Mrázek, který momentálně dává přednost florbalu. Filip Nacházel roli favorita potvrdil a s přehledem si odvezl první místo bez jediné prohry. O druhém místě Jiřího Suchánka nikdo nepochyboval až do posledního zápasu, kde Jiří překvapivě prohrál s domácím Jardou Hadravou. O čtvrtém místě rozhodl také až v posledním zápase Petr Svatoš výhrou nad Vratislavem Holíkem z Pardubic.

Soutěž B hrálo 11 hráčů. Rozděleni byli do dvou skupin, z které následně postupovali vždy dva do konečné fáze. Výborně zahrál ten, který to měl do Plzně nejblíže, a to byl Miloš Kalousek z Nýrska hájící barvy SKVZR Cheb. Miloš patřil dlouhá letá do skupiny A, takže jeho zkušenost slaví v béčku zasloužené úspěchy. Velmi stabilní výkony podává letos Ivo Melkus z Brna, účastnil se několika soustředění, i v zahraničí a výsledky se dostavují, v Plzni z toho bylo druhé místo. Třetí místo si odvezl dnes již také matador Jiří Pleva z SKV Ostrava.

11 hráčů ve skupině C bylo rozděleno do dvou skupin. Bohužel tentokrát se příliš nedařilo vítězi posledního turnaje v Chebu Radku Civišovi, na kterého zbyla nepopulární čtvrtá příčka. Vítězem se stal Pavel Urban, který po prohře v prvním zápase s Civišem již nezaváhal a všechny ostatní zápasy vyhrál. Druhé místo si opět do Prahy odvezl nestárnoucí Štefan Danko. Třetí místo veze do Jilemnice nová tvář letošního ročníku David Brejcha.

Sobotní večer patřil opět společné zábavě v sále Restaurace pod Maršálem na Lhůtě. Kde všem přítomným zahrála skupina Eges.

Velké dík patří všem našem partnerům, a to především Ministerstvo školství, mláděže a tělovýchovy,  Krajský úřad Plzeňského kraje, Městský obvod Plzeň 1, Obec Lhůta, firmy Konica Minolta IT Solutions, Otto Bock CZ , Autocentrum Šmucler s.r.o. , Matrace Trnka, Druid CZ s.r.o. ,  Eret Bernard,  IMONT, Bohemia Sekt, Mraknet , Autocentrum Zruč – Senec  a samozřejmě i  zaměstnancům 31. ZŠ Plzeň, kteří jsou vždy velmi ochotni nám pomoci se všemi problémy, které se během turnaje řeší.

Nedělní oběd jsme strávili ještě společně díky daru restaurantu Na Statku v Mirošově.

Autor: Jaroslav Hadrava

Napsat komentář