Druhé místo z Kvalifikačního turnaje na ME 2024

V Nizozemsku se o uplynulém víkendu bojovalo o poslední místenku na Mistrovství Evropy 2024 v Dánsku, kterou nakonec získal vítězný tým Belgie, kterému tímto gratulujeme.

Po příjezdu ve čtvrtek 16. 11. čekala český tým klasifikace hned šesti hráčů. Poprvé touto procedurou prošel Radim Navrátil, hráč s T-stick hokejkou. Přezkoušení na rok 2023 měla stanoveno brankářka Kristýna Budská, a další čtyři hráči s hokejkou šli na přezkoušení z důvodu změny klasifikace osob malého vzrůstu. Po loňském přípravném turnaji Bever Cup uznala Klasifikační komise potřebu změny tak, aby nedocházelo vzhledem k jejich krátkým pažím ke znevýhodnění. Díky novým měřítkům bylo všem čtyřem bodové ohodnocení sníženo. Díky této úpravě reprezentační tým mohl opět nastoupit se třemi hokejkami do utkání.

Radim Navrátil – 1 bod (po klasifikaci), po úpravě během turnaje konečných 0,5 bodu
Kristýna Budská – 1 bod
Stanislav Cimpa – 3,5 bodu (původně 4)
Pavel Florian – 3,5 bodu (původně 4)
Jan Hašlar – 2,5 bodu (původně 3)
Lukáš Zuzánek – 2,5 bodu (původně 3,5)

Páteční dopolední program obsahoval trénink na vyzkoušení haly a technickou kontrolu vybavení. Odpoledne po zahájení přišly na řadu první utkání. Po oba hrací dny Česko čekala střetnutí nejdříve s výběrem Slovinska a poté s Belgií. První utkání kvalifikace byl reprezentační trenérkou Andreou Kuncovou charakterizován jako noc a den. Český tým dokázal po skvělém výkonu ve druhém poločase otočit stav utkání z 1:3 na 5:3. Ve druhém utkání se bohužel nepodařilo navázat na úspěšný souboj proti Slovinsku. „I přes nadějnou první půli (1:2) jsme bohužel neudrželi velmi nadějný výsledek do zítřejší odvety, když jsme během závěrečných 30 vteřin inkasovali 2 branky na konečných 3:7. My ale nic nevzdáváme a zítra budeme bojovat do poslední vteřiny s hrdostí reprezentovat naší zemi.“ Zhodnotila utkání manažerka české reprezentace Ema Davidová.

Český národní tým v sobotních odvetách nejdříve uspěl v souboji se Slovinskem 7:2, kde podal soustředěný výkon. V souboji o postup na šampionát ovšem tým Belgie splnil roli favorita i na podruhé a zvítězil ve vzájemném střetnutí v poměru 12:1. Skončili jsme tak na 2. místě a před branami Evropy.

Děkujeme všem našim podporovatelům, kterými byly Národní sportovní agentura, Pražská energetika, ČESKÝ PARA SPORT a Nadace Jedličkova ústavu, že nám umožnili zabojovat o návrat do Evropy, bohužel to nevyšlo. Podařilo se nám získat další cenné zkušenosti i potřebné body do světového žebříčku.

Děkujeme moc všem našim fanouškům za fandění a podporu. Je potřeba se dívat do budoucna a už brzy začneme pracovat na nové výzvě v podobě ME 2029.

Reprezentační tým
Brankářky – Kristýna Budská, Iva Zemková
T-stick hokejky – Jana Stárková, Radim Navrátil
Hokejky – Stanislav Cimpa, Pavel Florian, Jan Hašlar a Lukáš Zuzánek
Trenérka – Andrea Kolátková Kuncová
Manažerka – Ema Davidová
Technik – Jan Krahulík
Osobní asistenti – Eliška Sýkorová, Matěj Koudelka, Robert Němec

Zdroj: Převzato z powerchairhockey.cz