25. MČR ve stolním tenise vozíčkářů

V ostravské hale zářil Suchánek!

Ve dnech 17. až 19. května 2019 se ve Sportovním areálu TJ Ostrava sešla sedmnáctka nejlepších hráčů z ČR na základě výsledků dosažených v roce 2018 v celoroční soutěži Český pohár Open, aby odehráli 25. ročník Mistrovství České republiky jednotlivců a dvoučlenných družstev ve stolním tenise vozíčkářů.

V soutěži muži para hrálo dvanáct hráčů a nejlépe si vedl Boris Trávníček z SK Moravia Brno. Z druhého místa se radoval Filip Nácházel z KH EURO-CLUB Handicap Jilemnice a třetí místo si odvezl René Tauš z SKST Liberec. V soutěži muži kvadru se na prvním místě umístil Jiří Suchánek z SKST Liberec, druhé místo vybojoval Pavel Fiala a třetí místo získal Milan Krejčí. (oba SKV Praha).

Liberecký Suchánek si připsal i premiérové vítězství v soutěži Open. „Věděl jsem, že pokud dojdu do semifinále, narazím v pavouku na Rendu Tauše a skončím. Renda je skvělý hráč, hraje o tři skupiny postižení a hlavně má ofenzivní hru, která mi moc nesedí. Za 14 let co hraji, jsem nad ním vyhrál pouze dva sety. V semifinále jsem byl a popravdě přemýšlel ne o zápase s mým kolegou z oddílu, to bylo víceméně jasné, ale spíše o tom, jak budu hrát další zápas o bronz. To jsem ale nevěděl, co se stane. Já Reného porazil 3:2. Ve finále proti Trávníčkovi jsem pak hrál uvolněně a v klidu. Mám s ním lepší bilanci a vím, že se mnou nerad hraje, má hra mu nesedí. Vyšlo to,“ komentuje svůj výkon Jirka Suchánek. Právě s René Taušem vyhrál Jiří po šesté za sebou soutěž družstev Open a společně se probojovali také do finále soutěže čtyřher, kde podlehli dvojici Žák&Trávníček z SK Moravia Brno.

Fotogalerii naleznete zde a o celém šampionátu si můžete také přečíst na webu Jiřího Suchánka. Gratulujeme!

Foto: Vojtěch Adamec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *