ME ve stolním tenise 2019 Helsingborg

AKTUALIZOVÁNO

ME ve stolním tenise 2019 Helsingborg (Švédsko) – Výsledky hráčů po základních skupinách

Suchánek (2): po příjezdu dva dny netrénoval kvůli viróze a naskočil rovnou do turnaje. První utkání prohrál se Slovákem Riapošem 1:3, v zápase o postup ze skupiny porazil Srba Stoiljkoviče a postoupil ze skupiny ze druhého místa. Dnes večer v 19:40 hod (17. 9. 2019) ho čeká čtvrtfinálový zápas s Rusem Nazirovem a v případě vítězství má jistotu bronzové medaile.

Zvolánek (2) – ve skupině dosáhl jednoho vítězství, a to se Srbem Petkovičem 3:0 a dvou proher se Španělem Sastrem (zápas o postup) a s favoritem skupiny Polákem Czuperem 0:3.

Ve třídě 2 bojovalo o postup 18 hráčů v 5 skupinách.

Hadrava (3) – v prvním zápase prohrál s Irem Judgem 1:3, nevyrovnal se s neortodoxním stylem hry (materiál na bekhendu – hraje jím po celém stole), druhý zápas vyhrál se Srbem Čiričem 3:2 – začátek zápasu vyšel dobře (vedení 2:0 na sety a 9:6 na míčky ve 3. setu), ale došlo k vyrovnání stavu na 2:2 na sety. Nicméně náš reprezentant nakonec zvítězil po těžkém boji 11:9 v 5. setu a získal první vítězství ve skupině. O postup hrál s Němcem Guertlem a prohrál 1:3 a tím pádem ze skupiny nepostoupil.

Svatoš (3) – v prvním zápasem prohrál s favoritem skupiny Švédem Ohgrenem 0:3, ve druhém zápase porazil Srba Bradaševiče 3:1 a v zápase o postup prohrál s Italem Orsim překvapivě hladce 0:3 a ze skupiny nepostoupil.

Ve třídě 3 bojovalo o postup 26 hráčů v 7 skupinách.

Nacházel (4) – 3členná skupina, v prvním zápasem prohrál s Turkem Turanem (aktuální mistr světa) 1:3, v zápase o postup prohrál o postup se Španělem Lopézem – zpočátku se zápas vyvíjel dobře, vedl 2:1 na sety, a ve 4. setu mečbol (10:9), set bohužel prohrál, soupeř dotáhl na 2:2. Začátek 5. setu se mu nepovedl a už nedokázal nepříznivý stav otočit.

Ve třídě 4 bojovalo o postup 17 hráčů v 5 skupinách.

Tesař (5) – skončil ve skupině na 4. místě, postupně prohrál 0:3 s Francouzem Savantem-Airou, Švédem Olssonem a set vybojoval v posledním zápase ve skupině s Britem Hunterem.

Ve třídě 5 bojovalo o postup 17 hráčů v 5 skupinách.

Maxa (8) – ve skupině skončil na 4. místě, postupně prohrál 0:3 se Švédem Anderssonem, Norem Salomonsonem a s Polákem Grudzienem

Ve třídě 8 bojovalo o postup 25 hráčů v 7 skupinách.

Půlpán (9) – první zápas prohrál s jedničkou skupiny Britem Thompsonem 1:3, poté porazil soupeře z Polska 3:0 a v zápase o postup nestačil na Španěla Peréze (1:3).

Ve třídě 9 bojovalo o postup 19 hráčů v 5 skupinách.

ČSMPS – Denisa Macurová, Jana Feixová, Ondřej Vitvar a Pavel Richter (11) z 12 hráček ve 3 skupinách a 16 hráčů ve 4 skupinách se nepodařilo ze skupiny postoupit. A to je výsledkové zklamání především pro Denisu Macurovou, která po bronzech z letošních mezinárodních turnajů Slovenia Open a Czech Open měla ambice minimálně na postup ze skupiny.

Fanděte dál, ve čtvrtek zahajují všichni soutěže družstev!