Para plavci trénují ve Znojmě

Příprava na zářijové MS pokračuje!

Sedmičlenný reprezentační tým se ve Znojmě od 4. do 17. srpna pod vedením šéftrenéra Jana Nevrkly připravuje na londýnské MS v para plavání. Intenzivní dvoufázový trénink ve vodě je v areálu Městské plovárny Louka doplněn o protažení a cvičení na suchu.

Na MS splnili limity a kvalifikovali se paralympijský vítěz z Brazílie, mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy Arnošt Petráček, dvojnásobná vítězka Evropských paralympijských her mládeže (EPYG) 2017 Anežka Floriánková, bronzový medailista z loňského ME v Dublinu Petr Andrýsek, finalista MS 2013 Tomáš Hlavinka a vítěz EPYG 2017 Jonáš Kešnar (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA). Pražské jádro mistrovského týmu doplňují několikanásobná medailistka z MS i ME Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) a stříbrná medailistka z ME Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO). Na repre soustředění ve Znojmě trénuje v roli Arnoštova sparingpartnera také finalista ME Vít Šašek, který se do Londýna neprobojoval. Petráček, Dušková, Floriánková a Kešnar (trenér Jan Šimek) už mají v současné době splněny ostré limity na LPH 2020 v Tokiu.

Trenérský tým tvoří společně s Janem Nevrklou Štěpán Cagaň, Alžběta Řehořková a Monika Violová, přičemž na zářijové MS se k výpravě připojí Lenka Štifterová. Celý tým odlétá do dějiště MS 5. září. Držíme palce v další přípravě a budeme fandit!

Foto: Jan Grois – starosta města Znojma (Facebook)

Napsat komentář