Polish Para Open 2020

Ve dnech 20. – 22.2. se pětice našich hráčů zúčastnila dalšího Světového poháru, tentokrát v polském Wladyslawowu. Po náročné cestě proběhl ještě krátký trénink a čekalo se na rozlosování.

Ve skupině TM2 nás reprezentovali hráči Martin Zvolánek a Jiří Suchánek. Martin byl nasazený jako třetí ve skupině a bohužel nepostoupil, když nestačil na Korejce Kanga (1:3) a ani na Chilana Bustamanteho (0:3). Jiří si vedl o něco lépe. Byl nasazenou jedničkou ve skupině a dvojkou celého turnaje. Po úvodních výhrách nad Italem Crosarou (3:0) a Polákem Jakimczukem (3:0) vypadalo vše slibně, bohužel nenasazený Korejec Jeong byl nad jeho síly (2:3), ale i tak postoupil do semifinále. Tady ho čekal přemožitel Martina, Korejec Kang (1:3). Podlehl mu také a pro Jiřího tak zbylo 3. místo.

Ve skupině TM3 hrál Petr Svatoš. V prvním zápase narazil na jedničku celého turnaje a prohrál hladce 0:3. Druhý zápas proti Srbovi Cirićovi ale vyhrál (3:2) a mohl se tak radovat z postupu. Ve čtvrtfinále ho čekal Francouz Noel a po velké bitvě se náš hráč radoval z postupu do semifinále. Zde narazil bohužel na skvěle hrajícího Korejce Kima a po prohře 2:3 bral taktéž 3. místo.

Ve skupině TM4 jsme měli naději v podobě Filipa Nacházela. Ten po skvělém výkonu vyhrál skupinu, když porazil nejprve Slováka Mihálika (3:0), poté hladce Nora Vegslunda (3:0) a v posledním zápase i Francouze Delarqua (3:0) postoupil z prvního místa. Bohužel v semifinále potkal velmi nepříjemně hrajícího Poláka Lise a prohra 1:3 znamenala taktéž bronzový úspěch.

Ve skupině TM5 hrál Miloš Tesař. Bohužel těžká skupina úspěch v podobě postupu nepřinesla. Prohry s Korejcem Kimem (0:3), Japoncem Doiem (0:3) a Švédem Olssonem (0:3) znamenaly konec už v základní skupině.

Soutěž družstev pro české barvy úspěch nepřinesla, zveřejním tedy jen výsledky bez podrobnějšího popisu. Za zmínku stojí výsledek Filipa Nacházela, který byl schopen porazit světovou jedničku Tommyho Urhauga poměrem 3:0, což je vynikající úspěch našich barev.

TM2 – Suchánek + Zvolánek

KOREA 1 : CZE                   1:2

KOREA 2 : CZE                   0:2

POL/ITA : CZE                    2:0

Celkově bohužel až 4. místo.

TM3 – Svatoš + Orsi (ITA)

FRA/GER : CZE/ITA         2:1

ISR/IRL    : CZE/ITA          2:1

Celkově 5.-6. a neúspěch.

TM4-5 – Nacházel + Tesař

NOR : CZE                           2:1

SVK  : CZE                           2:0

Celkově nepostup ze skupiny a taktéž neúspěch.

Autor: Petr Svatoš – předseda STK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *