Předběžný kalendář WPS 2021

World Para Swimming zveřejnilo předběžný kalendář závodů Světové série WPS 2021. V plánu je zatím 6 závodů po celém světě a vypadá to na skvostně nabitý dubnový program. Série odstartuje v britském Sheffieldu od 8. do 11. dubna 2021. O týden později bude hostit World Series již po čtvrté v řadě Indiana University Natatorium v americkém Indianapolis. V dubnu jsou předběžně plánovány i závody v Itálii a Austrálii. Na jih Evropy se World Series vrátí do přímořského letoviska Lignano Sabbiadoro, zatímco australské hostitelské město potvrzeno není.

V červnu od 17. do 20. by mělo celou sérii uzavřít tradiční IDM Berlin. V předběžném jednání je ještě pořadatelství závodu World Series v Brazílii v Sao Paulu. Na všech závodech World Series se jedná o zajištění mezinárodní klasifikace. WPS World Series zároveň poslouží plavcům nominovaným do Tokia jako příležitost k prověření aktuální výkonnosti. Z českých para plavců mají ostré limity na LPH splněno 7 plavců – Arnošt Petráček, Jonáš Kešnar, Petr Andrýsek (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA) a Miroslav Smrčka (Český svaz zrakově postižených sportovců) mezi muži, účastnická místa pro ně má Česká republika aktuálně ale jen 3. Mezi ženami mají splněno Anežka Floriánková (PARA PLAVÁNÍ PRAHA), Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) a Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO), které se budou muset dělit o 2 účastnická místa.

Aktuální informace o potvrzených závodech WPS World Series můžete sledovat na https://www.paralympic.org/news/2021-world-series-provisional-calendar-announced

Napsat komentář