Suchánek a Riapoš 3:2 (-7,9,-9,5,4)

V předkole v boji o postup do čtvrtfinále jsme dostali hráče ze Slovenska – Riapoše (vzpominka na Rio). Zápas měl vysokou sportovní úroveň, mnoho divácky hezkých výměn. V prvním setu az do stavu 5:5 se skóre přelévalo na jednu a druhou stranu. Pak Riapoš utekl na 5:8, 6:10 a vyhrál 7:11. O celém zápase rozhodl druhý set. Výborný začátek Riapoše a vedení 0:6, ale Jirka se nevzdal, vyrovnal na 6:6, pak ještě prohrával 6:8, 8:9, ale nakonec set vyhrál 11:9. Začátek třetího setu zase vyšel lépe Riapošovi, nejvyšší vedení 2:5, pak uz vedl pouze o 1 bod, Jirka se ujal vedeni 9:8, ale konec nezvládl a prohrál 9:11.

Do čtvrtého setu jsme změnili trochu taktiku, nechtěli jsme tolik přistoupit na kontrované výměny z obou stran, ve kterých je Riapoš silný a změnili jsme i podání. Od začátku Jirka vedl az 5:0, pak 7:1, 9:3 a hladce zvítězil 11:5. Zápas se rozhodoval v pátém setu jako v Riu a Jirka už byl k nezastavení, na otočce setu zase vedení 5:0, pak ještě snížení na 5:2, další vývoj 8:2,8:4, a konec 11:4. Jirka jako už mnohokrát ukázal, že je hráčem pro těžké zápasy, v celém zápase hrál aktivně a šel si pro vítězství, nečekal jenom na chyby soupeře. Čtvrtfinále je na programu ještě dnes v 18:00 hod japonského času a Jirka bude hrát s Polákem Czuperem, v současnosti dlouhodobě 2. hráčem světového žebříčku, 2. byl rovněž na paralympiádě v Riu.