Třetí kolo České ligy Powerchair Hockey již 9. března v pražském Radotíně

Praha – Česká Powerchair Hockey liga pokračuje třetím kolem sezóny 2023/2024 v sobotu 9. března 2024. Tento jedinečný sportovní event, který umožňuje hráčům na elektrických vozících projevit svůj talent a soutěžní ducha, se tentokrát odehraje v sportovní hale Radotín v Praze. Pořadatelem kola jsou domácí Jaguars Praha, kteří zároveň představují jedno z nejsilnějších mužstev ligy.

Foto: Matěj Koudelka | EWSC Jaguars Praha z.s.

Celý den bude plný napínavých zápasů, kde se setkají týmy New Cavaliers Praha, Indians Plzeň a BlueSky Butterflies Bratislava s domácími Jaguars. Kromě těchto vrcholných utkání nabídne program také zápasy dětských týmů, které umožní mladým talentům ukázat své schopnosti a prohloubit svou vášeň pro tento sport. Dosavadní průběh sezóny byl napínavý a plný nezapomenutelných momentů. Úvodní kolo v Plzni ovládli New Cavaliers z Prahy, kteří dokázali po obratu porazit tým Jaguars a i díky skvělému výkonu Jiřího Táborského ml. si zajistili první místo. Druhé kolo, které se konalo na Slovensku v Dolném Kubíně, přineslo první medailové umístění pro tým BlueSky Butterflies, když si připsali premiérové vítězství vůbec, a to konkrétně nad týmem z Plzně

Aktuální tabulku po dvou kolech vede New Cavaliers s perfektním skóre 55:11. Za nimi jsou seřazeny týmy Jaguars Praha, BlueSky Butterflies Bratislava a Indians Plzeň. Třetí kolo slibuje další vzrušující souboje, přičemž vrcholem dne bude nejspíše pražské derby mezi New Cavaliers a Jaguars. Ale pozornost si zaslouží i zápas mezi BlueSky Butterflies a Indians Plzeň, kde se oba týmy pokusí zlepšit svou pozici v tabulce.

Startujeme v 10:00 zápasem mezi týmy New Cavaliers Praha a Indians Plzeň, následovat bude v 11:00 utkání domácích Jaguars proti BlueSky Butterflies Bratislava. Dětské týmy zasáhnou do programu v 12:00 a jejich druhý zápas je naplánován na 14:30. Tento den plný sportovního ducha vyvrcholí ve 16:00 zápasem mezi Jaguars Praha a Indians Plzeň. Všechny účastnické týmy odehrají během turnaje 3 utkání (systém každý s každým).

Foto: Matěj Koudelka | WSC Jaguars Praha z.s.

Třetí kolo ligy nabídne nejen příležitost sledovat zápasy plné strategie a týmové spolupráce, ale také podpořit sportovce, pro které Powerchair Hockey představuje významnou platformu pro osobní a sportovní rozvoj. Vstup na akci je zdarma a otevřený všem fanouškům a podporovatelům, kteří chtějí být svědky tohoto vzrušujícího sportu.

Organizátoři a hráči se těší na vaši podporu a doufají, že společně prožijeme den plný sportovního nadšení a fair play.

Pro více informací o akci můžete navštívit oficiální webové stránky České Powerchair Hockey ligy (https://www.powerchairhockey.cz/)

Kontakt pro média:

Iva Zemková E-mail: iva.zemkova@jaguars.cz Tel.: +420 608 135 272

Těšíme se na vaši účast a podporu tohoto jedinečného sportu!

O Powerchair Hockey: Powerchair Hockey je adaptovaný sport určený pro hráče na elektrických vozících. Díky své dynamice a pravidlům přizpůsobeným pro hráče s různým stupněm zdravotního postižení, nabízí Powerchair Hockey možnost aktivního sportovního vyžití širokému spektru zájemců. Sport podporuje nejen fyzickou kondici, ale i týmového ducha, strategické myšlení a v neposlední řadě přináší radost z hry.