Závod světové série WPS Lignano Sabbiadoro

V termínu od 9. do 12. 3. 2023 se v italském Lignanu Sabbiadoru konal tradiční závod Světové série CITY PARA SWIMMING WORLD SERIES. Novinkou bylo, že pořadatel zařadil do programu také neparalympijské disciplíny (200Z, 200P a 200M), které se plavali přímo na čas tedy pouze v dopoledním bloku a v těchto disciplínách neprobíhalo vyhlášení vítězů. V Lignanu byly vyhlašovány všechny klasifikační třídy dohromady dle bodového přepočtu Mezinárodního paralympijského výboru (World Para Swimming).

Český reprezentační tým dorazil do Lignana již v pondělí 6. 3. 2023, kde se před závodem připravoval na krátkém reprezentačním soustředění. Na tomto mítinku se plnily limity na Mistrovství světa Manchester 2023 i na letní paralympijské hry Paříž 2024. Závodu světové série se zúčastnilo 292 plavců ze 43 zemí.

O plavce se staral realizační tým ve složení: Jan Šimek – reprezentační trenér, Alžběta Řehořková – asistentka reprezentačního trenéra, Gustav Červený – kondiční trenér a fyzioterapeut, Stanislava a Jiří Kratochvílovi – tappeři a Radka Kučírková ve funkci manažera týmu.

Více informací o výkonech jednotlivých reprezentantů naleznete ve zprávě z akce. Děkujeme, že nám fandíte!