19th IPCA World Individual Chess Championship 2019

Valenta v silné konkurenci čtvrtý!

V Ružomberoku proběhlo začátkem července 19. IPCA MS. O titul mistra světa bojovalo celkem 44 šachistů z 11 zemí. Nejpočetnější výpravu vyslali Rusové, když na Slovensko přijela desítka hráčů. Silnou konkurenci potvrzovalo 11 hráčů s šachovými tituly FIDE ve startovním poli, včetně pěti Mezinárodních mistrů (IM) a dvou Mezinárodních mistryň. V kategorii vozíčkářů pak bylo 15 startujících.

Titul obhájil z loňského MS IM Igor Yarmonov (UKR) se 7 body. Česká republika měla tři zástupce. Mistr FIDE Vít Valenta vybojoval 6,5 bodů a celkově čtvrté místo, kterým získal parádním 51 ELO bodů. IM Milan Babula obhájil své nasazení v turnaji na páté pozici a získal 6 ELO bodů. Antonín Korber se 3 body skončil na 40. místě.

Jubilejní 20. IPCA MS se bude konat příští rok v Izraeli. Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.