Češi na ME v Powerchair Hockey z Prahy nepostoupili

Od 9. do 12. října 2019 se v Praze konal Kvalifikační turnaj na ME 2020. O postup bojovali Češi, Slovinci a Španělé. Oficiální zahájení turnaje hostil Brožíkův sál na Staroměstské radnici, kde účastníky přivítal a turnaj oficiálně zahájil radní PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. Et Ph.D., člen Rady Hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání, který také převzal záštitu nad turnajem. Na regulérnost soutěže dohlíželo dvacet zahraničních delegátů IWAS, včetně rozhodčích, klasifikátorů a jury..

Český tým nejprve v pátek nastoupil proti Slovincům, kteří už absolvovali svůj první souboj se Španěly. Balkánský tým zasáhly technické i zdravotní komplikace a jejich hernímu projevu to citelně ublížilo. Domácí ukázali dobrou připravenost a po jednoznačné výhře vyhlíželi dalšího soupeře.

Španělé měli v dalším zápase převahu, těžili z českých chyb a vyhráli 4:0. Když byl kvůli technickým potížím vyřazen ze hry nejlepší český ligový střelec Stanislav Cimpa, byl dvojzápas se Španělskem rozhodnutý. Na ME 2020 postoupilo Španělsko. Pro českou reprezentaci je to zklamání. „ (…) Španělé prokázali velice kvalitní herní projev a v detailu i větší připravenost. My se musíme zvednout a soustředit se na další boje o postup,“ komentuje výsledek turnaje předsedkyně ČSTPS Radka Kučírková.

Česká federace Powerchair Hockey ve spolupráci s Českým svazem tělesně postižených sportovců naváže na získané zkušenosti a bude intenzivně pracovat na dalším rozvoji Powerchair Hockey v ČR. Děkujeme za významnou podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Prahy 3, Hotelu Clarion za ubytovací zázemí a všem dobrovolníkům, bez nichž by nebylo možné Kvalifikační turnaj 2019 uspořádat.

Všechny zápasy je možné sledovat ze záznamu na Youtube IPCH Powerchair Hockey

Foto: IPCH Qualification Tournament 2019

Napsat komentář