První výjezd reprezentace v roce 2024 – Copa del Rey ve Španělsku

O víkendu 18. a 19. února se naše reprezentace zúčastnila prvního reprezentačního výjezdu od mistrovství Evropy 2023, které se konalo loňský květen v Cardiffu. Národní tým zahájil turnajem Copa del Rey ve španělském městě Arganda del Rey přípravu na letošní mistrovství Evropy skupiny „B“, které se bude konat od 29. 9. do 7. 10. ve Finsku za účasti reprezentace Česka, Izraele, Španělska, Polska, Irska, Rakouska, Itálie a domácího Finska. Španělský turnaj čtyř zemí pro nás znamenal mimo zápasu s domácím celkem i zápasy s Itálií a Polskem. A právě domácí celek byl náš první soupeř a byl to těžký soupeř po dlouhé pauze, která ukázala nesehranost našeho týmu. Bohužel není v našich možnostech odehrávat zápasy, kde bychom vyzkoušeli připravenost našich hráčů na soustředění, protože nám k tomu chybí dostatečná členská základna a tím i hry pod větším tlakem proti vyrovnanému či lepšímu soupeři. Ve hře jsme se často dostávali pod tlak, nemohli jsme tak hrát v klidu nastavenou taktiku a množili se nevynucené chyby, jako špatné přihrávky a neschopnost vyvézt míč z vlastní poloviny. To vše znamenalo, že nám brzy Španělsko uteklo o několik bodů, což se nepodařilo za celou dobu vyrovnat. Konečné skóre bylo 29:42.

Zápas s Polskem měl podobný průběh. Polská reprezentace je nově posílena o hráče polských Jezdců, kteří se společně s trenérem Januszem Kozákem vrátili do reprezentace, což zvýšilo velmi ambice týmu. Osobně byl pro mě polský tým favoritem celého turnaje a vlastně i mistrovství Evropy „B“ a svou dominanci předvedl nejen v zápase s námi, ale ve všech sobotních zápasech, které bez problémů vyhrál. Náš zápas s Polskem nakonec skončil 32:43. Poslední sobotní zápas s Itálií byl úplně jiný. Zápas jsme ovládli od samotného začátku a brzy jsme mohli střídat a do hry se tak dostali všichni hráči. Pozitivní bylo i převzetí role jedničky na hřišti od Valtera Rönische a možnost střídat Filipa Vartoně, který zpravidla odehrává celé zápasy reprezentace. Výjimečnost Filipa dokazuje i zvolení nejlepším středně bodovým hráčem turnaje. Konečné skóre bylo 38:26.

Vzhledem k výsledkům sobotních zápasů bylo jasné, že Itálie bude náš soupeř i v nedělním utkání o třetí místo. Zápas byl daleko vyrovnanější, ale díky klidné hře a méně nevynucených chybách jsme postupně navyšovali skóre a měli možnost vystřídat všechny hráče. Naše reprezentace vyhrála boj o bronz poměrem 46:35.Turnaj ukázal, že nás čeká před mistrovstvím Evropy skupiny „B“ hodně práce, ale určitě bych ho hodnotil pozitivně a jsem rád, za dostatek času na hřišti pro Vojtu Konečného, Jana Mikesku a Davida Meceru, protože takové zápasy jsou nedocenitelné.

Aktuální složení reprezentace:Jiří Pleško (kapitán), Filip Vartoň (asistent kapitána), Petr Oppenauer, Valter Rönisch, Marek Váša, David Mecera, Jan Mikeska a Vojtěch Konečný

Děkujeme našim kustodům Johnymu, Danovi, Domče a Vendelínovi. V přípravě nás dále čeká několik soustředění, polská liga, letní přípravný turnaj v Praze a březnový Bernd Best Tournament v Kolíně nad Rýnem, po kterém bude oznámena konečná nominace mistrovství Evropy skupiny „B“ 2024.

Konečné výsledky:
ČR – Španělsko – 29:42
ČR – Polsko – 32:43
ČR – Itálie – 38:26
Souboj o bronz: ČR – Itálie – 46:35

Díky všem za podporu
Trenér David

Záznamy zápasu neleznete :

https://www.tupuedestv.com/torneo-internacional-arganda-del-rey-17-18-febrero/?fbclid=IwAR3hzMuZg_sdX-60r7eLcw-9jGTfOzJ3HuZlqY1vIXQtSGOyKYI