Dušková i Strašík zahájili ME pátou příčkou

16. 5. 2021 | neděle | 1. den

Petr Frýba splnil svůj cíl „dát to líp než v Lignanu“ a co řekl, to splnil.
Na 400m volný způsob časem 5:21,76 dohmátl ve finále na 8. místě. Po diskvalifikaci irského plavce obsadil Petr 7. místo a se svým výkonem byl spokojen.

Vendula Dušková předvedla ve finále skvělý výkon a srdce bojovnice, tempařsky zvládnutá čtyřstovka a souboj o čtvrtou příčku, v které těsně prohrála o 84 setin.  Výsledný čas 5:21,46 je celkové 5. místo.

Tadeáš Strašík šel do finále s předsevzetím a cílem zaplavat osobák. Vše splnil a časem 1:11,38 udělal radost sobě i nám ostatním. Dohmátl stejně jako Vendy na pátém místě.

Dominika Míčková měla dopoledne těžký závod, bojovala s douškem vody, který cestou nabrala a lapala po dechu. Ve finálovém závodu si spravila chuť, předvedla kvalitní výkon a dohmátla na 7. místě v čase 1:12,64.

David Kratochvíl, benjamínek týmu a vypadá to, že i celého ME, si na 50m volný způsob zaplaval osobák a časem 30,22 se stal náhradníkem pro večerní finále. Natrénoval si pozici náhradníka, příchod do callromu a záhy odchod a obohatil tak své závodní zkušenosti.